قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
ایران » سرکار خانم ابتکار، با نمایش دادن مشکلی از مردم حل نمی شود!

عصر تبریز: خانواده ایرانی/ روز گذشته در رسانه ها خبری  مبنی بر دعوت معصومه ابتکار، ریس سازمان حفاظت از محیط زیست به ماجرایی تحت عنوان چالش ۱۸ درجه در رسانه ها منتشر شد.

بر این اساس رییس سازمان حفاظت محیط زیست با راه‌اندازی چالش «دمای ۱۸ درجه» از دوالتمردان و عموم مردم خواست که برای مقابله با آلودگی هوا و کمپین جهانی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای به این چالش ملی بپیوندند.

معصومه ابتکار در صفحه تلگرام خود با اعلام راه‌اندازی چالش «دمای ۱۸ درجه» به انتشار تصاویر نامه نگاری‌های انجام شده در این باره پرداخته است.

اینکه سرکار خانم ابتکار چرا اینقدر دیر به آلودگی هوا در شهرهای بزرگ کشور ، بخصوص تهران واکنش می دهند و چرا همانگونه که در برخی رسانه ها منتشر شد، در اوج آلودگی هوای تهران برای سفری که به نوعی سفر انتخاباتی تعبیر شد  و البته بی راه هم نبود، در تهران به سر نمی بردند، هرچند قابل طرح و بحث است، اما موضوع صحبت ما نیست.

آنچه به آن می پردازیم این است که بر اساس اظهارات مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست و آمارهای شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ۸۵ درصد منابع آلایندگی شهر تهران منابع متحرک هستند. یعنی تنها ۱۵ درصد از آلودگی تهران به آلاینده های ناشی از منابعی غیر از منابع متحرک، یعنی موتور سیکلت ها و خودرو ها مربوط است که البته سهم گرمایشی منابع خانگی و عمومی و تجاری در آلودگی هوا کمتراز ۵ درصد است و باز هم طبق همین اظهارات، آلایندگی موتورسیکلتها در تهران ۱۹ در صد و بنا براین خودرو ها، شامل خودروهای عمومی و شخصی، بیش از ۶۵ درصد است که البته نیاز چندانی به آمار و ارقام و استناد هم ندارد و مردم به خوبی می بینند و می دانند روزهایی که ماشین ها کمترند هوا پاکتر است.

این یعنی اینکه سرکار رییس سازمان حفاظت از محیط زیست ، سهم ۸۵ درصدی آلاینده های متحرک، به معنی شفافتر، خودرو ها و موتور سیکلتها و باز هم به معنی شفاف تر تر! خودروسازان عزیز را که با تولید خودرو های غیر استاندارد و مدام عوض کردن چهره ظاهری خودروها ( وانت پیکان و پیکان روآ و پراید وانت و …. ) دود را در حلق مردم بی نوا فرو می کنند و وزارت نفت محترم که خدا می داند این بنزینها را با چه کیفیت، در کجا تولید یا از کجا وارد می کند، نادیده می گیرند و در حرکتی صرفا ژورنالیستی و نمایشی، از مردم دعوت می کنند که فتیله موتورخانه های را پایین بکشند که مثلا یک یا دو درصد از آلودگی هوا کم شود.

این البته برای مردم تهران و شهرهای بزرگ کشور که روزهاست روز خوش ندیده اند آب نمی شود، و برای سازمان حفاظت محیط زیست و شخص خانم ابتکار ظاهرا چندان بد هم نیست!

سرکار خانم ابتکار! راه انداختن کمپین و اینگونه کنشها در همه جای دنیا مربوط به فعالان اجتماعی و کسانی است که مسئولیت قانونی در برابر امری ندارند.

سرکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست هستید، وظیفه دارید به واردات بنزین و تولید خودرو و موتورسیکلت نظارت کنید، اختیارات قانونی دارید که ذر برابر واردات بنزین های غیراستاندارد و تولید خودروهای آلاینده بایستید و از آسیبهای جدی که مردم می بینند جلوگیری کنید و این وظیفه شماست و در برابر آن ملزم به پاسخ گویی هستید.

راه انداختن کمپین فی نفسه البته کار خوبی است، اما کار شما نیست، شما لطفا به وظیفه قانونی خود عمل کنید و اگر توانایی آن را ندارید، اجازه بدهید کسانی که توانایی دارند و در دولت جناب دکتر روحانی هم کم نیستند (۱) این کار را عهده دار شوند و شما هم بروید هرچقدر دوست داشتید کمپین راه بیاندازید و فعالیت زیست محیطی انجام دهید!

(۱) این قسمت صرفا برای از بین رفتن شبه سیاسی نگاشته شده است!

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی