هشدار درباره گسترش بیماری‌های واگیردار در پی ورود غیرقانونی اتباع بیگانه

دسته: آذربایجان شرقی , اخبار برگزیده , ایران
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۲ دی ۱۳۹۴

عصر تبریز: عضو کمیسیون اجتماعی بر ضرورت جلوگیری از ورود اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور تاکید کرد و خواستار ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور به مجلس شد.

محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات اخیر مسئولان وزارت بهداشت مبنی بر اینکه تردد اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور هزینه‌های گزافی را به نظام سلامت تحمیل کرده، گفت: وزارت کشور باید پاسخگو باشد که چرا تمهیدات لازم را برای جلوگیری از تردد اتباع بیگانه‌ای که وضعیت سلامتی مشخصی ندارند و به همین دلیل سلامتی شهروندان ایرانی را به خطر انداخته و موجب بروز انواع معضلات اجتماعی و مسائل امنیتی در کشور می شوند نیندیشیده است.

نماینده مردم  تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از عملکرد وزارت کشور در خصوص ساماندهی اتباع بیگانه انتقاد کرد وگفت: متاسفانه دولت تدبیر وامید همانند دیگر دولت‌ها اقدامات موثری در خصوص جلوگیری از ورود اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور نداشته و همچنان شاهد روند رو به رشد تردد غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور هستیم.

سعیدی بر ضرورت نظارت بیشتر بر مرزها، ساماندهی و کنترل ورود اتباع بیگانه به کشور تاکید کرد وافزود: جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور مسئله ای استراتژیک برای تامین امنیت اجتماعی کشور است که می تواند نقشی تاثیرگذار در کاهش جرائم مربوط به اتباع بیگانه داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور موجب تشدید انواع بیماری های واگیردار در کشور می شود، یادآور شد: با توجه به اینکه ورود اتباع بیگانه غیرمجاز موجب شیوع و گسترش بیماری های واگیردار در کشور می‌شود لذا بهتر است از سوی وزارت کشور تمهیدات لازم اندیشیده شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، بر ضرورت بررسی منشا بیماری‌های واگیر دار در کشور تاکید کرد وادامه داد: البته گزارشاتی درخصوص واردات دام های آلوده به کشور دست ما رسیده که ممکن است عامل  انتقال برخی از بیماری های واگیردار باشد بنابراین بهتر است منشا بیماری ها بررسی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، یادآور شد: تردد اتباع بیگانه در دیگر کشورها طبق ضوابط و شرایط خاصی انجام می‌شود ولی متاسفانه اتباع بیگانه به راحتی از مرزها عبور و وارد کشور می شوند لذا بهتر است دستگاه های متولی شرایط و ضوابط خاصی را در تردد اتباع بیگانه در کشور اعمال و همچنین نظارت ها را در این خصوص تشدید کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس نهم، اجرای قوانین در خصوص اتباع بیگانه در کشور را ضروری خواند  و گفت: جدی گرفتن قوانین یکی از نکاتی است که در خصوص تردد اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور باید درنظر گرفته شود؛ بهتر است متولیان اقدامات جدی تر و مسئولانه تری در خصوص ساماندهی اتباع بیگانه در کشور داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور به مجلس تاکید کرد و افزود: هر چند قرار بود لایحه مذکور چند ماه پیش به مجلس ارائه شود ولی متاسفانه تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان از تردد اتباع بیگانه غیرمجاز از مزرها به داخل کشور انتقاد کرد و گفت: ورود غیرمجاز اتباع بیگانه به داخل کشور هزینه های گزافی را به نظام سلامت تحمیل کرده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل