آلمان اعدام شیخ نمر را محکوم کرد

دسته: جهان
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۳ دی ۱۳۹۴

عصر تبریز: اعدام شیخ نمر باقر النمر نگرانی ما از افزایش تنش ها و شکاف در منطقه را افزایش می دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کریستوفر اشتراسر نماینده ویژه دولت آلمان در امور حقوق بشر نیز امروز در صفحه توییتر خود نوشت ‘مجازات اعدام را متوقف کنید. از گزارش های مربوط به اعدام های اخیر در عربستان شوکه شدم.’

در بخشی از بیانیه وزارت خارجه آلمان آمده است: موضع ما روشن است. مجازات اعدام، روشی انسانی برای مجازات نیست و ما آن را در هر شرایطی رد می کنیم. آلمان همراه با شریکان خود در اتحادیه اروپا می کوشد مجازات اعدام را در سراسر جهان لغو کند.

شیخ نمر باقر امین النمر یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان است که در تاریخ ۲۳ مهر ۱۳۹۳ به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شده بود.

دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان چندی پیش حکم اعدام النمر را تائید کردند که این مساله مورد اعتراض اندیشمندان و سازمان های اسلامی و بین المللی قرار گرفت.

دیده بان حقوق بشر نیز امروز اعدام شیخ نمر را محکوم کرد.

«سارا لیا ویتسون» مدیر حوزه خاورمیانه این سازمان گفت: جلسه محاکمه النمر «ناعادلانه» بود و اعدامش نیز تنها به اختلاف های فرقه ای و ناآرامی ها دامن خواهد زد. به گفته وی، اعدام گروهیِ زندانیان تنها سبب خواهد شد پرونده لکه دار حقوق بشر در عربستان، بیش از پیش تیره شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل