قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
ایران » تلگرام قرار نیست فیلتر شود

عصر تبریز: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلگرام فیلتر نخواهد شد، گفت: از نظر فنی آمادگی برای برگزاری انتخابات الکترونیک را داریم و منتظر توافق وزارت کشور و شورای نگهبان هستیم.

به گزارش تسنیم، محمود واعظی امروز در حاشیه همایش اقتصادی مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان در جمع خبرنگاران، در مورد برگزاری الکترونیکی انتخابات در کشور، اظهار کرد: با هماهنگی وزارت کشور از ۴ ماه قبل کمیته ای در وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات از همه بخش‌های زیر ربط برای آماده سازی زیر ساخت انتخابات الکترونیکی تشکیل شد.

وی افزود: وزارت کشور مراکزو شهرهایی را اعلام کرد و زیرساخت های لازم را فراهم کردیم و کمیته‌ای هم در وزارت کشور زیر نظر بخش فناوری این زوارتخانه تشکیل شد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این کمیته عضو است.

عضوکابینه دولت یازدهم ادامه داد: اعلام می‌کنم در زیرساخت‌ها در نقاطی که به ما اعلام شد، فراهم کردیم و فقط نقاط و روستاهای وجود دارد که امیدواریم تا دهه فجر هم آماده شود.

واعظی گفت: از نظر فنی آمادگی برای برگذاری انتخابات الکترونیک وجود دارد، و اگر وزارت کشور و شورای نگهبان با هم توافق کنند، انچه مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌شود، آمادگی کامل داریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص ۲۰هزار روستایی که زیر ۲۰ خانوار هستند، هنوز به اینترنیت پرسرعت که بتوان در انتخابات از آن استفاده کرد، دسترسی ندارند، بیان کرد: امیداورم تا ۲۲ بهمن ماه امسال برای روستاها به ۲۰هزار خانوار برسیم، و باسرعت در حال انجام کار هستیم و در دوهفته گذشته حدود ۱۵۰۰روستا به جمع روستاهای دارای اینترنت اضافه شد و به سرعت در حال انجام کار هستیم.

وی در مورد امنیت در انتخابات الکترونیکی، بیان کرد: در کشوری زندگی می کنیم که از نظر امنیت دستگاه امنیتی و نظامی ما وظایف خود را به خوبی انجام می دهند و ما هم به سهم خودمان در بخش فنی این بستر را فراهم کنیم که انتخابات الکترونیکی بودن نقص و سالم انجام شود.

واعظی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص مشکلات به وجود آمده برای شبکه ایرانی بیسفون، گفت: در ایام اربعین تسهیلات ویژه ای هم در عراق و هم ایران برای تمام کسانی که می خواستند خدمات دریافت کنند، از جمله بیسفون قائل شدیم و بعد از این ایام همه چیز به حالت قبل برگشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم در خصوص اینکه آیا شبکه اجتماعی تلگرام فیلتر خواهد شد یا نه، بیان کرد: کارهایی تلگرام انجام می‌دهد و قرار نیست فیلتر شود.

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی