سورپرایز تبریز برای گردشگران + تصاویر

دسته: آذربایجان شرقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ دی ۱۳۹۴

عصرتبریز: در کوچه پس کوچه‌های تبریز، همان شهری که عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام را برای سال ۲۰۱۸ بدست آورده، ۱۸۰ بافنده در حال گره زدن تار و پودهایی بر دارِ قالی هستند که قرار است سورپرایز این شهر برای گردشگران باشد.

۱۱۱۱۱

درهای کارگاه فرش‌بافی هنوز به روی گردشگران باز نشده است، اما اکبر غمخوار، فعال گردشگری که این فرش نفیس و بزرگ در حال بافت را دیده، پیشنهاد می‌دهد؛ این کارگاه فرش‌بافی حتما در برنامه بازدید گردشگران تبریز قرار گیرد.

۵۴۴۲۳_۱۹۳

گفته‌ او، در این کارگاه ۱۸۰ کارگر حدود سه سال است که مشغول بافت فرشی به وسعت ۲ هزار متر مربع هستند که تاکنون یک هزار متر مربع آن را بافته‌اند.

۵۴۴۲۶_۶۳۹

غمخوار ادامه داد: بافت این فرش تا سه سال دیگر ادامه دارد، ولی ما از آن‌ها خواستیم اگر می‌توانند این فرش را تا سال ۲۰۱۸ که قرار است تبریز، شهر نمونه گردشگری جهان اسلام باشد، آماده کنند.

۵۴۴۲۵_۷۲۰

وی نقش‌ها و رنگ‌های این فرش را که جنس آن از کُرک و ابریشم است، بی‌نظیر و چشمگیر توصیف کرد و گفت: من فرش‌های زیادی را در سراسر جهان دیده‌ام، ولی این فرش که قرار است اثری موزه‌ای باشد، با توجه به فعالیت همزمان ۱۸۰ کارگر روی نقش‌هایی که هر شخصی را درگیر می‌کند، می‌تواند جاذبه‌ای برای گردشگران باشد.

۵۴۴۲۸_۵۶۵

به گفته‌ی غمخوار، سرمایه‌گذار این طرح، عظیم‌زاده، صادرکننده نمونه فرش ایران است که نظر شهرداری تبریز نیز بر آن است که این فرش نفیس در موزه شهر نمایش داده شود.

منبع: ایسنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل