درب تنها سینمای ملکان از ۱۵ سال پیش بسته شده است!/ سینمای فول اچ دی به زودی راه‌اندازی می‌شود

دسته: آذربایجان شرقی , اخبار برگزیده
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۱ دی ۱۳۹۴

عصرتبریز: اواخر سال ۱۳۶۹ در میان خوشحالی اهالی و جوانان فرهنگ دوست و با حضور مسئولان محلی اولین و تنها سینمای شهرستان ملکان افتتاح شد ولی دیری نپایید که به علل نامعلومی درب این سینما بسته شد و اهالی از دیدن پرده آن برای همیشه محروم شدند!.

۲۰۱۶۰۱۱۰-۰۷۲۹۰۷

تنها سینمای ملکان از اواخر دهه هشتاد شمسی مشتاقان به خود را محروم گذاشته و کرکره خود را پایین گذاشته هر چند صاحبان آن عدم استقبال مردم را باعث تعطیلی می دانند اما رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اختلافات شخصی بین دو مالک را علت تعطیلی سینمای آزادی ملکان عنوان می کند.

سینمایی که پس از تعطیلی و در روزهایی که به مناسبت دهه فجر همه ساله در آن به همت جوانان هنرمند ملکانی نمایش اجرا می شد مملو از جمعیت هنردوست بود به طوری که به علت عدم پاسخگویی سالن عده کثیری از ورود به آن محروم می شدند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا می‌گوید: موضوع تعطیلی سینمای ملکان اولین پیگیری بنده در بدو تصدی ام بود از ساختمان سنما در سال های ۹۲ و ۹۳ هم بازدید کرده ام.

مهران فرجی، وجود اختلافات ملکی و شخصی بین دو شریک را باعث تعطیلی تنها سینمای تعطیل شده ملکان می داند و افزود: متاسفانه با مرور زمان و به علت بلااستفاده ماندن ساختمان سینما مخروبه و غیرقابل استفاده شده است.

۲۰۱۶۰۱۱۰-۰۷۲۸۳۳

وی، وجود سینما و مجتمع های فرهنگی هر شهر را نشانگر فرهنگ و شاخص های آن شهر ذکر و اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان ملکان به واسطه وجود پتانسیل های فرهنگی و جوانان هنرمند و هنردوست بخصوص در زمینه نمایش و خوشنویسی استحقاق بهره مندی از امکانات فرهنگی و بخصوص سینما را دارد.

فرجی، از اخذ مجوز راه اندازی سینمای فول اچ دی در شهرستان ملکان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با شروع بکار دولت تدبیر و امید با توجه به سابقه پیشینه فرهنگی ملکان درخواستی به استان ارائه نمودیم و با عنایات مسئولین اداره کل ارشاد استان و وزارت خانه طرح ایجاد ۱۰ سینما در ۱۰ شهر استان از جمله شهرستان ملکان تصویب شده است.

وی افزود: این سینما در ۲ فاز و در هر فاز در ۵ شهرستان ایجاد خواهد شد و سینمای ملکان نیز در فاز دوم قرار گرفته و مراحل اداری آن نیز به اتمام رسیده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان با بیان اینکه تلاش داریم تا پایان سال جاری این سینما افتتاح شود، گفت: اگر تا پایان سالجاری هم نتوانیم ان‌شالله در سه ماهه اول سال ۹۵ این امر محقق خواهد شد.

وی از نصب بیلبرد تبلیغاتی این سینما در میدان شهرداری ملکان خبر داد و اظهار کرد: این سینما مجهز به جدیدترین سیستم سینمای چند منظوره بوده و به صورت فول اچ دی و همزمان با تهران به روزترین فیلم های سینمایی را نمایش خواهد داد.

وی با بیان اینکه این سینما زیر نظر انجمن های تخصصی و زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان اداره خواهد شد،افزود: انتظار می رود با توجه به سابقه فرهنگی و همچنین استقبالی که در سالهای گذشته از سینما در ملکان شده این بار نیز با استقبال اقشار مختلف مردم سالن سینمای فول اچ دی ملکان مورد توجه قرار گیرد.

گزارش از: سیاوش عینالو/ ایسنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل