قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آذربایجان شرقی » مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس: تحقیقات دانشگاهی باید در خدمت تولید باشد

عصر تبریز: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در اولین جشنواره پژوهش های برتر گفت: تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی باید در خدمت صنعت و تولید باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در جشنواره پژوهش های برتر ارس گفت: رویکرد مراکز آموزشی باید انجام طرح های تحقیقاتی در راستای پیشرفت و توسعه صنایع و تولید باشد.

عرب باغی با اشاره به اینکه کار پژوهشی باید در خدمت جامعه باشد، گفت: استفاده از منابع انسانی خلاق و کارآمد در کنار آموزش و تحقیق می تواند در توسعه صنعتی نقش قابل توجهی را ایفا نماید بطوری که مردم می توانند نتیجه آنرا در زندگی روزمره خود لمس کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس شرکت دانش بنیان را راهکار مهمی برای ارتقای سطح کیفی کالاهای تولید داخل و تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: موفقیت سرمایه گذاری منوط به بهره مندی از ایده و دانش نوین است.

وی با اشاره به ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: فاصله ای که بین دانشگاه و صنعت وجود دارد، عدم اعتماد به دانشگاه را نشان می دهد بطوری که فعالیت دانشگاه ها انتزاعی و علمی است و صنایع کشور نیاز به تحقیقات علمی دارد و این کمبود، نقص در نظام آموزش را به دنبال دارد.

وی در ادامه گفت: صنایع برای رشد و توسعه روز افزون ناگزیر از تخصص گرایی و انجام مداوم پژوهش و آموزش هستند و این امر جز از طریق ارتباط و تعامل صنعت و دانشگاه ها که از مراکز اصلی پرورش نیروی متخصص هر جامعه بشمار می روند، امکان پذیر نمی باشد.

عرب باغی در پایان گفت: سازمان منطقه آزاد ارس در حمایت از طرح های تحقیقاتی دانشجویان دانشگاه های مستقر در ارس در بین مناطق آزاد هفت گانه کشور رتبه نخست را دارد و در این زمینه نسبت به سال گذشته رشد ۲۴ درصدی را دارد.

اولین جشنواره پژوهش های برتر با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران این سازمان، دبیر شورای آموزش عالی مناطق آزاد کشور، روسای دانشگاه ها و پردیس های ارس، مسئولین شهرستان و دانشجویان برگزار شد و در مجموع ده عنوان مقاله و پایان نامه که رویکرد اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی داشتند بعنوان پژوهش برتر انتخاب شدند.

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی