تصور کنید دو شناور ایرانی وارد آبهای آمریکا می‌شدند / آیا ایران در حال بازی دادن آمریکاست؟

دسته: اخبار برگزیده , ایران , جهان
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۴

عصر تبریز: روزنامه لس آنجلس تایمز ضمن دفاع ازعملکرد ایران در بازداشت ملوانان آمریکایی اعتراض تندروهای آمریکا به این بازداشت را بی مورد دانست و در مقاله ای نوشت : تصور کنید دو شناور دریایی ایرانی وارد آبهای تحت کنترل امریکا می شدند، آیا آمریکایی ها به ایرانیان سلام نظامی می دادند و ضمن تشکر از توقف آنها در این آبها با یک فنجان شکلات داغ از آنها پذیرایی می کردند و سپس به آنها می گفتند بفرمایید به مسیر خود ادامه دهید.

در این مقاله اعتراض تندروهای آمریکا به این بازداشت به شدت زیر سوال رفته و تاکید شده است که ظاهرا آنها عرف موجود در چنین وضعیتی را ملاطفت دانسته و هر چیز کمتر از آن را هتک حرمت و شاید دلیلی برای پاره کردن توافقنامه های بین المللی می دانند.

هر چند که این دستگیری ملوانان ممکن است خوشایند بعضی ها نباشد ولی حقیقت این است که ایرانیان در محدوده حقوق خود عمل کرده و به امریکایی ها آسیبی نرساندند و سریعا قضیه را حل و فصل کردند.

در ادامه مقاله آمده است که به محض توقیف قایق های نیروی دریایی ، تندروهای مخالف ایران بیکار ننشستند و سریعا اوباما را به ناپختگی در اعتماد به ایران متهم کردند ولی بعدا معلوم شد که آنها تصور باطلی دارند.

آیا ایران با آمریکا بازی می کند؟ لس آنجس تایمز نوشت: آنچه قابل توجه است بازداشت چند ملوان امریکایی نیست بلکه پایان یافتن سریع بازداشت آنها است.

دراین مقاله بازداشت ملوانان امریکایی با بازداشت ۱۵ تن از ملوانان نیروی دریایی انگلیس در سال ۲۰۰۷ مقایسه شده و آمده است بازداشت انگلیسی ها در دوران احمدی نژاد ۱۳ روز طول کشید در حالیکه این بازداشت در دوران زمامداری حسن روحانی رئیس جمهوری میانه روی ایران حتی ۲۴ ساعت طول نکشیده است.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل