قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آذربایجان شرقی » حمایت حداکثری کشورهای اسلامی از انتخاب تبریز به ‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸

عصر تبریز: رئیس برنامه توسعه صنایع دستی ارسیکا (شاخه فرهنگی سازمان همکاری اسلامی)  ضمن ارسال نامه ای به دانشگاه هنر اسلامی تبریز، انتخاب این شهر را به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ ، به مدیران ،اساتید، دانشجویان این دانشگاه و مردم تبریز تبریک گفته و این شهر را شایسته اخذ این عنوان دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، در پی انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸، پیام تبریکی از سوی ارسیکا به این دانشگاه ارسال شده است.

« نزیه معروف » رئیس برنامه توسعه صنایع دستی مرکز پژوهش های تاریخ، فرهنگ و هنر اسلامی کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی( ارسیکا ) در پیام تبریک خود ضمن ابراز خرسندی از انتخاب این شهر ، به عضویت ارسیکا در کمیته ارزیابی شهرهای منتخب گردشگری برای سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ اشاره کرده است.

وی ازحمایت حداکثری کشورهای اسلامی از این انتخاب خبر داده و برگزاری جشنواره‌های بین المللی هنری مانند اولین و دومین «جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی» توسط دانشگاه هنر اسلامی تبریز و تاسیس «جایزه بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز» در طی این جشنواره را از عوامل مطرح و تأثیرگذار بر آرای مثبت داوران دانسته است.

رئیس برنامه توسعه صنایع دستی(ارسیکا )که خود از داوران این انتخاب در نهمین اجلاس وزرای گردشگری سازمان همکاری اسلامی بوده است، وجود موزه‌های تخصصی گوناگون، زیر ساخت های شهری، دانشگاه هنراسلامی تبریز و فعالیت مستمر مراکز فرهنگی در کنار جاذبه‌ها و مراکز تفریحی تبریز را ، از دیگر موارد مؤثر بر انتخاب این شهر به‌عنوان شهر نمونه گردشگری عنوان کرده است.

دکتر نزیه معروف در بخش دیگری از نامه خود ضمن تبریک این افتخار به مردم شهر تبریزآورده است : امیدواریم برنامه‌ها و رویداد پرباری را در این رابطه از سوی ایران و شهر تبریز، شاهد باشیم.

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی