افزایش۷۰ درصدی کشفیات قاچاق در آذربایجان‌شرقی

دسته: آذربایجان شرقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۸ دی ۱۳۹۴

عصر تبریز: معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در ۹ ماهه سال‌جاری نزدیک به ۷۰ درصد افزایش مکشوفات قاچاق را داشته‌ایم که در زمینه فرآوردهای نفتی نیز افزایش ۶۵ درصدی فرآورده‌های نفتی را داریم.

سعید شبستری ظهر امروز در نشست مشترک کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های گیلان، اردبیل و آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تکیه بر تولیدات داخلی زمینه‌ساز صادرات و تولید در کشور است، اظهار داشت: تولید کیفی داخلی موجب کاهش قاچاق شده و به عنوان صادر کننده قوی و برتر نیز در منطقه شناخته می‌شویم.

وی با اشاره به موفقیت‌های حاصل شده در زمینه مبارزه با قاچاق یادآور شد: یکی از عواملی که موجب بیکاری جوانان شده قاچاق کالا است و با وجود اینکه قاچاق موجب ثروت فراوان برای قاچاقچیان می‌شود اما بیکاری گسترده‌ای را برای جوانان در پی دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: امیدواریم در شرایط پساتحریم زمینه تولیدات بیشتر و بهتر را فراهم کرده و زمینه تولید و اشتغال را فراهم کنیم.

شبستری یادآور شد: دولت با تمهیداتی که دارد راه را برای تولید و صادرات فراهم می‌کند و در غیر این صورت در شرایط پساتحریم به کشوری مصرف کننده مبدل می‌شویم.

وی اقدامات انجام یافته در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در استان را ممتاز دانست و گفت: در ۹ ماهه سال‌جاری نزدیک به ۷۰ درصد افزایش کشفیات قاچاق را داشته‌ایم که یکی از بیشترین آنها مربوط به کشف مشروبات الکلی است و در زمینه فرآوردهای نفتی نیز افزایش ۶۵ درصدی فرآورده‌های نفتی را داریم.

شبستری ادامه داد: عزم جدی در استان برای مبارزه با قاچاق کالا وجود دارد و با وجود جذاب بودن قاچاق فرآورده‌های نفتی برای سودجویان با این امر مبارزه جدی داشته‌ایم.

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی با انتقاد از وجود ناهماهنگی‌ها در توزیع فرآورده‌های نفتی در سال‌های گذشته گفت: خوشبختانه وحدت رویه را در دو سال اخیر داشته‌ایم و این وحدت رویه موجب شده تا مشکلات کاهش یابد.

شبستری خواستار تصمیمات موثر کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های گیلان، اردبیل و آذربایجان‌شرقی شد و گفت: این تصمیمات سازنده می‌تواند موجب اتفاقات خوب در مبارزه با قاچاق شود.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل