۱۰ پدیده شگفت انگیز در طبیعت که باور وجودشان سخت است/ عکس
۱۰ پدیده شگفت انگیز در طبیعت که باور وجودشان سخت است/ عکس

طبیعت زیبا و شگفت انگیز است. عجایب دنیا و طبیعت موجب شگفتی است و گاهی اوقات باور چیزهایی که وجود دارند سخت است. در زندگی روزمره، تجربیاتی عجیب رخ می دهند که ما را وادار به تفکر می کند. در این گزارش به ۱۰ مورد از عجایب طبیعت می پردازیم

بخشی از عجایب دنیا در یک نگاه

عصر تبریز : طبیعت زیبا و شگفت انگیز است. عجایب دنیا و طبیعت موجب شگفتی است و گاهی اوقات باور چیزهایی که وجود دارند سخت است. در زندگی روزمره، تجربیاتی عجیب رخ می دهند که ما را وادار به تفکر می کند. در این گزارش به ۱۰ مورد از عجایب طبیعت می پردازیم
۱۰- آبشار خون در آنتارتیکا(جنوبگان)
آبشار خونی جریانی از اکسید آهن است که با آب نمک ترکیب شده است و بر سطح پوشیده از برف دره ای در قطب جنوب جاری می شود.

عجایب دنیا

عجایب دنیا

۹- درختان رنگین کمانی اکالیپتوس در هاوایی
درخت اکالیپتوس رنگین کمانی درخت بسیار بلندی می باشد . پوست منحصر بفرد رنگی ای درخت بسیار زیبا بوده و همه ساده با پوست اندازی لایه جدیدی جایگزین می شود. در ایتدا رنگ درخت سبز بوده و سپس با بلوغ آن به رنگهای آبی ، بنفش ، نارنجی و ترکیبی از آین رنگ ها در می آید.

عجایب دنیا

عجایب دنیا

۸- سرزمین موج اریزونا
سرزمین موج، سرزمینی متشکل از شن و ماشه در دره ای عمیق و باریک با صخره های شگرف واقع در بخش شمالی آریزونا می باشد که در میان عکاسان و کونوردان به خاطر ترکیب رنگی خاصش معروف می باشد

The-Wave-Arizona
۷- سواحل سوسو کننده در مالدیو
این ساحل ها به گونه ای به نظر می رسند که انگار آیینه ای از ستارگان آسمان می باشند.موج های آبی درخشان و نور بیولوژیکی ساطع از باکتریهای دریایی به نام پیتوپلانکتون جلوه خاصی به این ساحل ها می دهد.

glowing-waves
۶- ستونهای نور بر فراز مسکو
پدیده ای بصری که با انعکاس نور از کریستالهای یخ به صورت خطوط عمودی نور مشاهده می شوند . منبع نور می تواند از خورشید، ماه یا نورهای شهری باشد.

Light-pillars-over-Moscow
۵- سرزمین آیینه ای بولیوی
سطوح نمکی شگفت انگیز آسمان و زمین را به هم دیگر ادغام کرده و تصویری رویایی در بزگترین سرزمین نمک دنیا در بولیوی ایجاد می کنند. این سطح ها دقیقا مثل آیینه بوده و ضخامت چندین متری از نمک دارند.

worlds-largest-salt-desert
۴- بهار طبیعی زیرزمینی در مکزیکو
این بهار طبیعی زیرزمینیدر مکزیکو یکی از شگفتیهای واقعی طبیعت می باشد.

Underground-natural-springs-in-Mexico
۳- طوفان رعدبرق کثیف
یک پدیده هواشناسی که نور آن از فوران آتش فشانی تامین می شود. مطالعات نشان داده اندکه شارژ الکترونیکی ایجاد شده از تکه های سنگ، خاکستر و یخ منجر به رعد و برقهای شدیدی می شود.

Volcanic-lightnin
۲- درخت روح در پاکستان
پدیده چشم نواز که نتیجه سیل در بخشهایی از پاکستان می باشد. میلیون ها عنکبوت از ترس سیل به بالای این درخت پناه برده اند و تاربافته اند.

Spiderweb-cocooned-trees-in-Pakistan
۱- جنگل زیر آب در قزاقستان
این دریاچه نتیجه گسل های فراوان زلزله ۱۹۱۱ می باشند که منجر به ایجاد دریاچه روی درختان جنگل شده است.

underwater-forest-of-Lake-Kaindy