محسن رضایی:طرح استانی شدن انتخابات در مجمع رد شد

دسته: ایران , سیاسی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۶ خرداد ۱۳۹۴

CYMERA_۲۰۱۵۰۶۰۹_۲۱۰۴۵۹

عصر تبریز: محسن رضایی صبح امروز در پایان جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون ادامه بررسی سیاست‌های کلی انتخابات بود.

وی با اشاره به دستور جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ابتدا طرح جدید مجلس شورای اسلامی مبنی بر استانی – شهرستانی شدن انتخابات که برای گنجاندن در سیاست‌های کلی انتخابات پیشنهاد شده بود، توسط اعضا مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: عده‌ای که موافق این طرح بودند، در مورد مزایای آن صحبت کردند و گفتند که این طرح موجب می‌شود افراد نخبه و کسانی که قابلیت‌های بیشتری دارند، وارد مجلس شوند. البته عده‌ای هم از معایب این طرح صحبت کردند و معتقد بودند که باید این طرح به مطالعات عمیق‌تری گذاشته شود و در مجموع در رای‌گیری که صورت گرفت، این پیشنهاد مجلس شورای اسلامی حذف شد و افراد مدافع این طرح نتوانستند جمع را قانع کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از این پس طرح استانی – شهرستانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی به عهده خود مجلس و شورای نگهبان خواهد بود و اعضای مجمع تشخیص ضرورتی برای طرح این مساله به عنوان یک بند از سیاست‌های کلی انتخابات ندانستند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل