یادداشتی به بهانه روز سربازان گمنام امام زمان
یادداشتی به بهانه روز سربازان گمنام امام زمان

امنیت و ارامشی که امروز در جامعه حکم فرماست ثمره تلاش و حماسه آفرینی گمنامانی است که برای حفظ و حراست از وجب به وجب این این خاک مقدس از هیچ حماسه و مجاهدتی فروگذاری نمی کنند.

عصر تبریز: سالروز ولادت امام زمان ( عج ) و این نیمه شعبان مصادف است با هفته سربازان گمنام؛ کسانی که در نهایت پاکی، صفا، صداقت، درستی، صلابت، اقتدار در طول این ۳۷ سال عمر انقلاب در خط مقدم پاسداری از نظام و انقلاب و ولایت بودند و هستند.

امنیت از نشانه های اقتدار یک کشور است و نعمت امنیت که در کشور ما وجود دارد، هدیه ای از سمت خداوند و تدابیر مقام معظم رهبری است و بی شک بسیاری از پیشرفت های سیاسی، علمی، اقتصادی و فرهنگی ایران مرهون همین امنیتی است که فرزندان گمنام این مرز و بوم روز و شب در ازای حفظ و ارتقای آن تلاش کرده و رنج دوران کشیده اند.

همه امنیتی که امروز به آن می بالیم ثمره ی چند نسل خون عزیزانی است که همه چیز خود را وقف این نظام مقدس کرده اند و این بلاشک اجری معنوی دارد چرا که خطر کردن در برابر دشمنانی که هر روز دسیسه های جدیدی را به کار می گیرند و درگیری با ظالمان و استعمارگران که گاها با لباس خودی ظاهر می شوند از پیچیدگی های این کار است.

از رصد دشمنان داخلی تا دورترین مرزهای خارج از کشور ، ماموریت های هولناک و نفس گیر که هرکدام در جای خود قابل تقدیر و مایه ی مباهات می باشد و بسیاری از این عملیات هایی که این جان برکفان انجام می دهند به دلیل محرمانگی قابل گفتن نیست و برخی از این موارد که رسانه ای می شود باعث شگفتی می شود.

گمنامی سربازان امام زمان(عج) از آن جهت اهمیت می یابد که بویژه در سال های اخیر عملکرد وزارت اطلاعات بسیار شاخص بوده است و از آن جمله می توان به دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی شرق ایران، جاسوس های متعدد، نفوذ در اپوزیسیون خارج از کشور و سرویس های جاسوسی بیگانگان و مقابله با توطئه چینی دشمنان در فضای مجازی وهمجنین دستگیری تیم های تروریستی ، کشف فسادهای میلیاردی و پاک بودن آنها در در این عرصه ها اشاره کرد.

گسترش اقدامات و فعالیت های وزارت در مقابله با فساد اقتصادی نظیر: پولشویی، سودجویی های شخصی، شرکت های هرمی و… به عنوان یکی از مطالبات جدی و همیشگی مقام معظم رهبری «دامت برکاته» و مردم دیگر از اقدامات وزارت محسوب می شود که در پی آن رضایتمندی گروه های کثیری از جامعه و مسئولان را به دنبال داشته است مقابله با رشد شرکت های هرمی که مخرب اقتصاد و امنیت اجتماعی بوده اند پیگیری برخی از پرونده های مفاسد کلان و مقابله با پولشویی از اقدامات مهم وزارت در این عرصه بوده است در خواست تشدید این اقدامات از سوی جامعه حاکی از رضایت مردم از این اقدامات و اهمیت آن است.

کمک به کاهش آثار تحریم اقتصادی بر مردم و جامعه در داخل و خارج کشور نیز از اقدامت مهم وزارت به حساب می آید از آنجا که دشمن در گسترش تحریم های هوشمند علیه ایران برنامه های وسیعی را دنبال می کند (که در آنها مردم هدف اصلی به شمار می روند) لذا وزارت در این خصوص در یک همت عالی و فراگیر، تلاش های گسترده ای را جهت مصون سازی از آثار تحریم در دستور کار داشته که بحمدالله در بخش های قابل توجهی موفق عمل کرده است.

شناسایی و مقابله با گروه ها و افراد وابسته که قصد اخلال در امنیت و نظام اقتصادی را داشته اند، از دیگر اقدامات وزارت بوده که رضامندی وسیعی را در پی داشته است و  پاسخ گویی به مردم و مسوولین، همواره جزو سیاست های کلی این وزارت می باشد و در دوره های جدید مدیریتی، مورد تاکید بیش تری قرار گرفته اند، در نظام مردم سالاری دینی، وزارت اطلاعات نیز آمادگی ارائه ی توضیحات لازم به نمایندگان محترم ملت را دارد و حضور وزیر اطلاعات و معاونین ذی ربط در کمیسیون هیا مختلف مجلس شورای اسلامی از مصادیق این تعامل ارزنده به شمار می رود.

امروز اگر دشمنان قسم خورده انقلاب جرات به خود نمی دهند که به کشور ما چپ نگاه کنند به خاطر اشراف اطلاعاتی همین سربازان گمنام امام زمان (عج )می باشد.

همه ما باید قدردان این عزیزان باشیم تا به این مملکت خدشه ای وارد نشود و این را مد نظر قرار دهیم که هرکس در هرجا مشغول انجام وظیفه است بایستی قوانین امنیتی را در این زمان با حساسیت بیشتری به کار بندد.

فراموش نکنیم جاسوسان معمولا از کنار گذاشتن اطلاعات کوچک در کنار هم به اهداف بزرگی دست پیدا می کنند و پس هر گونه اطلاعاتی هر چند کوچک بایستی حفاظت گردد.

به خاطر داشته باشیم که این کشور از چند جهت مرزی در محاصره فکری و نظامی دشمنان انقلاب و مردم است و کوچکترین اشتباه می تواند فاجعه عراق و افغانستان را تکرار کند ولی در حال حاضر ما بایستی از انقلاب و امام مهربانی ها پشتیبانی کنیم و ولایت فقیه را سرلوحه ی کار خود قرار دهیم و از تک روی بپرهیزیم.

امنیت و ارامشی که امروز در جامعه حکم فرماست ثمره تلاش و حماسه آفرینی گمنامانی است که برای حفظ و حراست از وجب به وجب این این خاک مقدس از هیچ حماسه و مجاهدتی فروگذاری نمی کنند و قطعا ،سربازان گمنام امام زمان ، حافظان جان ومال و ناموس ملت شریف ایران اسلامی هستند.