قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
آذربایجان شرقی » تعدد نشریات محلی و توزیع فعالان رسانه ای سبب تضعیف رسانه های استان شده است

عصر تبریز: خوش نیت، نائب رئیس خانه مطبوعات آذربایجان شرقی در خصوص وضعیت مطبوعات محلی می گوید: یکی از دلایل عدم مقبولیت رسانه های مکتوب در بین مردم آذربایجان شرقی تکثر نشریات و تشابه بیش از حد آنها چه از نظر قالب و چه از نظر محتواست.

نائب رئیس خانه مطبوعات آذربایجان شرقی نیز در خصوص وضعیت مطبوعات محلی می گوید: شاید یکی از دلایل عدم مقبولیت رسانه های مکتوب در بین مردم آذربایجان شرقی تکثر نشریات و تشابه بیش از حد آنها است.

محمدامین خوش نیت در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : سه شاخص مهم بیشتر نشریات محلی شامل ‘نام و عنوان نشریه’، ‘قالب و شکل نشریه’ و’محتوا’، تشابه بسیاری به هم دارند که همین موضوع سبب شده تا مردم و شهروندان آذربایجان شرقی اقبال چندانی نسبت به نشریات نداشته باشند.

مدیرمسئول پایگاه خبری «آذرقلم» افزود: همین موضوع را می توان یکی از مهمترین و اساسی ترین ضعف های نشریات آذربایجان شرقی قلمداد کرد.

خوش نیت گفت: واقعیت تلخ جامعه مطبوعاتی این است که ما در سطح فرهنگ و مطبوعات آذربایجان شرقی باز هم دچار افراط و تفریط شدیم و این بار از آن سوی بام ‘افزایش صدور مجوز نشریات’ فرو افتادیم.

مدیرمسئول و سردبیر هفته نامه «گلشن راز» گفت: اگر تا چند سال پیش محدودیت سفت و سختی برای صدور مجوز نشریات در استان شاهد بودیم و چه بسا ۱۰ سال یک متقاضی انتشار نشریه در نوبت هیات نظارت بر مطبوعات و وزارت ارشاد باقی می ماند اکنون به راحتی آب خوردن برای هر کسی که ممکن است کوچک ترین اطلاعات و تجربه و سابقه ای از انتشار نشریه نداشته باشد مجوز انتشار و مجوز راه اندازی سایت خبری در فضای مجازی داده می شود .

وی بیان داشت: همین مساله در کنار همه آسیب هایی که می تواند بر بازار کار و چرخه های اقتصادی سایر نشریات وارد کند، لطمه تبعات منفی و فلج دیگری را تحمیل می کند و آن پراکنده کردن نیروهای زبده، کاربلد و توانمند روزنامه نگار در چندین رسانه تازه تاسیس و واگرایی در این حوزه است.

خوش نیت گفت: به عبارت دیگر، چند نیروی کارآمد و فعال خبری که می توانستند در کنار هم و با تجمیع افکار و اندیشه ها و توانمندی های خود یک رسانه قدرتمند از نظر تولید فکر و محتوا و نیز از نظر اقتصاد رسانه را مدیریت و اداره بکنند و در جریان سازی اخبار و تحولات استانی و ملی ایفای نقش کنند خود به تک ستاره هایی تبدیل شده اند که امیدی به جریان سازی آنها و نقش آفرینی شان در تحولات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیست.

وی اظهار کرد: بر این اساس همه آن نیروها و استعدادها خود مدیرمسئول شده و یا به نشریه ای دیگر نقل مکان کرده اند و همین مهاجرت نیروها، سبب شده تا دیگر شاهد هم افزایی چند نیروی شناخته شده و کارآمد در یک رسانه معتبر نباشیم.

وی گفت : داشتن یک رسانه قدرتمند و فعال در حوزه های مختلف با رویکرد اطلاع رسانی و نگاه انتقادی به مسائل استانی و حتی ملی، تاثیرگذاری بیشتر و بهتری از داشتن چند رسانه و نشریه با رویکرد کپی کاری دارد که به طور عمده به ‘بولتن روابط عمومی ادارات’ تبدیل شده اند.

خوش نیت اظهار کرد: در کنار همه این مسایل، نباید نقش و برخورد غیرحرفه ای برخی ادارات و سازمان ها با جریان اطلاع رسانی و فعالان رسانه ای را نادیده گرفت.

وی افزود : برخی از مدیران دستگاه ها و سازمان های اداری و مدیران روابط عمومی بر این اوضاع نابسامان رسانه ای استان دامن زده اند.

 

 

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سوال امنیتی *

پایگاه خبری عصر تبریز | اخبار تبریز و آذربایجان شرقی