عصر تبریز: رامیله امینلی خبرنگار و سردبیر شبکه تلویزیونی آذپرس جمهوری آذربایجان که چندی پیش به همراه هیات رسانه ای به منطقه آزاد ارس سفر کرده بود،طی یادداشتی در پورتال خبری این شبکه تلویزیونی نوشت: تبریز یکی از شهرهای صنعتی و اقتصادی ایران پل ارتباطی بین روسیه، ترکیه و آذربایجان می باشد. این شهر که […]

۱۴۲۴۰۱۵۰۴۱_ggggh

عصر تبریز: رامیله امینلی خبرنگار و سردبیر شبکه تلویزیونی آذپرس جمهوری آذربایجان که چندی پیش به همراه هیات رسانه ای به منطقه آزاد ارس سفر کرده بود،طی یادداشتی در پورتال خبری این شبکه تلویزیونی نوشت: تبریز یکی از شهرهای صنعتی و اقتصادی ایران پل ارتباطی بین روسیه، ترکیه و آذربایجان می باشد. این شهر که به لحاظ صنعتی زبانزد عام و خاص بوده، صنایعی از قبیل ماشین سازی، پتروشیمی، صنایع غذایی، صنایع سبک، پالایشگاه و دیگر صنایع مهم موجود را داراست.

در سفر اخیرمان به تبریز نکته ای که به لحاظ توسعه اقتصادی در مرکز توجه ما قرار گرفت،منطقه آزاد صنعتی و تجاری ارس بود،این منطقه با توجه به پتانسیل های موجود و امکاناتی که برای کارفرمایان و کارخانه داران ایجاد کرده است به لحاظ کیفی و کمی قابل مقایسه با نمونه های مشابه در کشورهای خارجی می باشد.

۱۴۲۴۰۱۵۵۱۶_yyy (1)

توسعه راه های ریلی و شبکه های ارتباطی، معافیت مالیاتی برای شرکت ها و کارفرمایان تا ۲۰سال برای هر نوع فعالیت اقتصادی،معافیت از حقوق گمرکی، نرخ های مناسب و ارزان برای حامل های انرژی، استفاده از تخصص و خدمات نیروی کار اتباع کشورهای خارجی از جمله کشور آذربایجان و… از جمله خدمات و مزایای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس می باشد.

در حال حاضر در منطقه آزاد ارس ۹۴کارخانه فعالیت می کنند، و طبق برنامه ریزی های مدیران دولتی قرار است نزدیک به ۲۰۰کارخانه تا پایان سال جاری(۹۴)راه اندازی شود. در منطقه آزاد ارس ۴کارفرمای جمهوری آذربایجان فعالیت می کنند،یکی از این افراد وحید شرف الدین است که در زمینه مواد شیمیایی فعالیت می کند و مدیر شرکت OBA است.مدیر اجرایی این شرکت می گوید در حال حاضر ۱۲۵فرآورده و تولیدات شرکت به کشورهایی چون روسیه، ترکیه،آذربایجان،قزاقستان،عراق،سوریه و سایر کشورها صادر می شود حتی اخیرا قراردادی که با ترکمنستان بسته ایم در آینده نزدیک به این کشور نیز صادرات خواهیم داشت.

وی گفت ما با ارمنستان تجارت نمی کنیم! و ۲۴نماینده فعال در استان های ایران نیز در این راستا فعالیت می کنند.

۱۴۲۴۰۱۵۲۹۰_hyuuu