رئیس کمیسیون‌ اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و شهرداری در ساماندهی متکدیان، گفت: متاسفانه نه تنها اقدام موثری در این صورت نگرفته بلکه برای تعداد متکدیان افزوده شده است.

عصر تبریز: رئیس کمیسیون‌ اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و شهرداری در ساماندهی متکدیان، گفت: متاسفانه نه تنها اقدام موثری در این صورت نگرفته بلکه برای تعداد متکدیان افزوده شده است.

سلمان خدادادی در واکنش به اظهارات فرماندار تهران در خصوص ضرورت همراهی نکردن مردم با متکدیان، گفت: مردم را نمی‌توان به کمک نکردن به متکدیان واداشت، این‌گونه انتظارات غیرمنطقی و غیرقابل اجرا است چراکه در همه شهرهای دنیا مردمی که پایبند به اصول و ازشهای اسلامی هم نیستند به افرادی که معلول، ضعیف و فقیر هستند کمک می‌کنند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساماندهی متکدیان وظیفه حاکمیتی است، تصریح کرد: مسئولان باید با متکدیانی که عمدتا به شکل سازمان‌یافته و باندی در سطح شهر پراکنده هستند برخورد کنند بر این اساس شناسایی باندهای سازمان یافته و برخورد قضایی وحقوقی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی بر آمادگی مجلس برای تصویب قوانین در جهت جمع آوری و ساماندهی متکدیان تاکید کرد وافزود: این اقدامات با همکاری و هماهنگی نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و شهرداری امکان‌پذیر است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و شهرداری در رابطه با جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان به ویژه در پایتخت، گفت: هرچند که این سه نهاد موظف به ساماندهی در این امور هستند اما متاسفانه نه تنها اقدام موثری صورت نگرفته بلکه برای تکدی‌گری هیچ محدودیتی هم وجود ندارد چراکه اگر عملکرد مثبتی به جا گذاشته بودند شاهد افزایش تکدی‌گری و متکدیان در سنین مختلف و به صورت سازمان یافته نبودیم.

عیسی فرهادی فرماندار تهران با تاکید بر همکاری و همراهی مردم برای ریشه‌کن کردن تکدی‌گری در سطح شهر تهران، گفت: شهروندان در شرایطی که دستگاه‌های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد وجود دارند نباید به متکدیان کمک کنند.