عصر تبریز: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در چهار ماه نخست سال جاری ۷۴۲ کیلو و ۸۴۵ گرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد، گفت : این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۳ درصد افزایش داشته است. سردار محمد علی نصرتی در نشست […]

عصر تبریز: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در چهار ماه نخست سال جاری ۷۴۲ کیلو و ۸۴۵ گرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد، گفت : این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۳ درصد افزایش داشته است.

سردار محمد علی نصرتی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در مرکز اقامتی میان‌مدت باغ فرشته تبریز برگزار شد، افزود: در این مدت هشت هزار و ۲۳۴ نفر قاچاقچی، توزیع کننده، حمل کننده و معتاد دستگیر شده است که نسبت به سال گذشته افزایش چهار درصدی را نشان می دهد.

وی با اشاره به انهدام ۹ باند بزرگ قاچاق تهیه و توزیع مواد مخدر در استان گفت: در چهار ماهه سال جاری هیچ کارگاه تولید مواد مخدر صنعتی در استان کشف و منهدم نشده است که این نشان دهنده فعال نبودن کارگاه های تولیدی در استان است.

نصرتی اظهارکرد: با اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده در ۳۳۲ نقطه استان، یک هزار و ۸۰۷ نفر جمع آوری شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۴ درصد رشد داشته است.

وی گفت: در سه ماه نخست سال جاری پنج هزار و ۳۷۱ نفر معتاد در مراکز اقامتی میان مدت استان پذیرش شده اند که از این تعداد ۹۰ نفر زن است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی افزود: در سه ماه نخست سال جاری ۴۱ هزار و ۱۲۴ نفر در مراکز ماده ۱۵ استان پذیرش شده اند که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: در سه ماهه امسال همچنین ۲۶۴ نفر در مرکز ماده ۱۶ استان پذیرش شده و از این تعداد ۸۰ نفر تا کنون ترخیص شده اند.