دومین جشنواره ملی کباب بناب برگزار می شود
دومین جشنواره ملی کباب بناب برگزار می شود

در این جشنواره عرضه کباب سنتی بناب توسط کباب پزان برتر شهرستان با تخفیفات ویژه برای گردشگران و مسافران خواهد بود. عصر تبریز: دومین جشنواره ملی کباب بناب با حضور مقامات استانی و منطقه ای در روزهای پنجم تا هفتم شهریور ماه در محل پارک ملت شهرستان بناب برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومی میراث […]

در این جشنواره عرضه کباب سنتی بناب توسط کباب پزان برتر شهرستان با تخفیفات ویژه برای گردشگران و مسافران خواهد بود.

عصر تبریز: دومین جشنواره ملی کباب بناب با حضور مقامات استانی و منطقه ای در روزهای پنجم تا هفتم شهریور ماه در محل پارک ملت شهرستان بناب برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، این جشنواره بر اساس تصمیم ستاد برگزاری، با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری، شهرداری و شورای اسلامی شهرستان بناب و اتاق اصناف و اتحادیه کبابپزان در روزهای پنجم تا هفتم شهریور ماه در محل پارک ملت این شهرستان برگزار خواهد شد.

با توجه به ظرفیت بالای این شهرستان در صنعت غذا به دلیل پخت کباب بناب و طی پیگیریهای صورت گرفته و تلاش مسئولین شهرستانی و استانی در طول دو سال اخیر، در سال گذشته شیوه پخت کباب بناب در فهرست آثار ناملموس فرهنگی به ثبت رسید که این امر بخودی خود بطور حتم با توجه به نقش غذا در سبد مسافر قابلیت بالایی به عنوان بخشی از صنعت گردشگری در جذب گردشگران و در نتیجه درآمد زایی و اشتغال خواهد داشت.

در این جشنواره عرضه کباب سنتی بناب توسط کباب پزان برتر شهرستان با تخفیفات ویژه برای گردشگران و مسافران خواهد بود.

در طول برگزاری غرفه هایی برای معرفی توانمندیهای منطقه در زمینه تولید و عرضه صنایع دستی وسوغاتی و همچنین برنامه های متنوع فرهنگی شامل اجرای موسیقی و نمایش های متنوع، برپایی غرفه نقاشی و برنامه های ورزشی به ویژه دوچرخه سواری شهرستان در نظر گرفته شده است.

غرفه های عرضه محصولات تا چند روز بعد از جشنواره دایر و در صورت استقبال مردم همانند سال گذشته زمان برگزاری این جشنواره تمدید خواهد شد.

گفتنی است اولین جشنواره ملی کباب بناب با حضور دکتر سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد و مورد استقبال بی نظیر مردم قرار گرفت.