به جای سخنان بی پایه و اساس در رسانه ها از قاچاق بیش از ۱۵ میلیارد دلاری کالا در کشور جلوگیری کنید/ رسانه ملی باید در کنار انتقادهای سازنده در بیان واقعیت های نظام کوتاهی نکند
به جای سخنان بی پایه و اساس در رسانه ها از قاچاق بیش از ۱۵ میلیارد دلاری کالا در کشور جلوگیری کنید/ رسانه ملی باید در کنار انتقادهای سازنده در بیان واقعیت های نظام کوتاهی نکند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس عرب باغی با انتقاد از تخریب عملکرد مناطق آزاد توسط برخی مسئولین ملی و شهرستانی گفت: هفت استان کشور به دنبال ایجاد منطقه آزاد برای بهره مندی از ظرفیت های این مناطق در عرصه های مختلف اقتصادی هستند درحالیکه برخی افراد با بی اطلاعی از حقایق اقدام به تقابل و […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس عرب باغی با انتقاد از تخریب عملکرد مناطق آزاد توسط برخی مسئولین ملی و شهرستانی گفت: هفت استان کشور به دنبال ایجاد منطقه آزاد برای بهره مندی از ظرفیت های این مناطق در عرصه های مختلف اقتصادی هستند درحالیکه برخی افراد با بی اطلاعی از حقایق اقدام به تقابل و تحریف واقعیت ها می کنند.

?به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در این آئین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ادای احترام به شهدای سوم شهریور ۱۳۲۰، هدف غایی شهدا را ایجاد امنیت پایدار، تحقق صداقت و ظلم ستیزی عنوان کرد و گفت: صدق در گفتار در جامعه کم رنگ شده است.

?وی افزود: وصیت نامه شهدا سرشار از درس های عبرت آموز برای مسؤلین است و یکی از موضوع های تاکید شده در وصایای شهدا صداقت راستگویی و پرهیز از دروغ و تهمت می باشد.

?عرب باغی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تخریب عملکرد مناطق آزاد توسط برخی مسئولین ملی و شهرستانی گفت: هفت استان کشور به دنبال ایجاد منطقه آزاد برای بهره مندی از ظرفیت های این مناطق در عرصه های مختلف اقتصادی هستند درحالیکه برخی افراد با بی اطلاعی از حقایق اقدام به تقابل و تحریف واقعیت ها می کنند.

?وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس برای توسعه همه جانبه به انسان های فداکار و صادق نیاز دارد، یکی از سیاست های اصلی این سازمان را ایجاد زیرساخت ها و حمایت از برنامه های فرهنگی عنوان کرد و گفت: فقط در یک سال گذشته ۱۵۰ میلیارد ریال برای احداث و بهسازی بنای مساجد، امام زاده ها، حوزه های علمیه و سایر بخش های فرهنگی هزینه شده است.

?عرب باغی تاکید کرد که رسانه ملی باید در کنار انتقادهای سازنده در بیان واقعیت های نظام کوتاهی نکند چرا که بیان واقعیت ها کارآمدی نظام را نشان می دهد.

?عرب باغی گفت: علیرغم حجمه های غیراصولی موجود امیدواریم طرح توسعه ای امسال منطقه آزاد ارس و الحاق هادیشهر و مس سونگون به منطقه آزاد ارس انجام پذیرد.

?وی ایجاد منطقه آزاد در نخجوان و ارمنستان را رقبای آتی برای ارس عنوان کرد و گفت: به جای سخنان بی پایه و اساس در رسانه ها از قاچاق بیش از ۱۵ میلیارد دلاری کالا در کشور جلوگیری کنید. سهمیه کل واردات با ارزش ۹۳ میلیون دلاری ارس در برابر میزان قاچاق کل کشور غیر قابل مقایسه و بیان است.

?وی افزود: ۳۷۵ واحد تولیدی فعال و درحال احداث در ارس فعالیت دارند و نباید با بی انصافی و ناآگاهی تحولات اتفاق افتاده را نادیده گرفته و تحریف واقعیت ها و تخریب در نظام جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد.

?عرب باغی گفت: در شرایطی که با مشکلات متعدد و خلاهای قانونی برای بهره مندی از ظرفیت های مناطق آزاد روبرو هستیم، برخی افراد با چشم پوشی از مشکلات بزرگ کشور اقدام به تخریب مناطق آزاد می کنند.

?وی گفت: با جبهه گیری برخی مسؤلین در برابر منطقه آزاد ارس و سایر مناطق آزاد، اقداماتی برای لغو مجوز کالای همراه مسافر تعدادی از مناطق آزاد از جمله ارس انجام شده است که در مکاتبه ای با مراجع مربوطه خواستار پاسخگویی به میلیون ها دلار سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های تجاری و بیکاری جوانان در صورت اتخاذ این تصمیم شده ایم.

?وی در پایان گفت: امیدوارم آرمان ها و اهداف و ارزش های شهدا و انقلاب جمهوری اسلامی ایران با کلام و رفتار صادقانه بیش از پیش محقق شود.

?گفتنی است در این آئین که بمناسبت سالروز شهادت سه سرباز جان بر کف در سوم شهریور ماه سال ۱۳۲۰ برگزار شد، خانواده های شهدا با حضور مسئولین منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا مورد تجلیل قرار گرفته و تمبر یادبود به همین مناسبت رونمایی شد.

?همچنین رونمایی از کتاب رمان تا آخرین فشنگ با قلم مهدی شیرزاد که روایتگر رشادت های شهدای شهریور ۱۳۲۰ است در این آئین رونمایی شد.