برگزاری نخستین یادواره ۱۴۱ شهید یگان ویژه منطقه شمالغرب در تبریز
برگزاری نخستین یادواره ۱۴۱ شهید یگان ویژه منطقه شمالغرب در تبریز

فرمانده یگان ویژه آذربایجان‌شرقی از برگزاری نخستین یادواره ۱۴۱ شهید یگان ویژه منطقه شمالغرب در تبریز خبر داد . سرهنگ موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری نخستین یادواره ۱۴۱ شهید یگان های ویژه استان های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل در تبریز گفت: این یادواره به صورت کشوری در ۹ منطقه […]

فرمانده یگان ویژه آذربایجان‌شرقی از برگزاری نخستین یادواره ۱۴۱ شهید یگان ویژه منطقه شمالغرب در تبریز خبر داد .

سرهنگ موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری نخستین یادواره ۱۴۱ شهید یگان های ویژه استان های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل در تبریز گفت: این یادواره به صورت کشوری در ۹ منطقه از کشور برگزار می شود و طی آن مقام ۱۲۰۰ شهید یگان ویژه کشور گرامی داشته می شود.

وی افزود:این یادواره روز یکشنبه هفتم شهریورماه سال جاری از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۳ در مصلی اعظم امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی افزود: این یادواره به صورت سراسری در ۹ منطقه کشور برای گرامیداشت ۱۲۰۰ شهید یگان های ویژه منتسب به لشکر ۲۸ روح الله در هشت سال دفاع مقدس برگزار می‌شود که سهم این سه استان از شهدای کشوری ۱۴۱ نفر می باشد که از این تعداد ۱۰۷ شهید از آذربایجان‌شرقی، ۲۷ شهید از آذربایجان‌غربی و هفت شهید از استان اردبیل می‌باشند.

وی با بیان اینکه بر اساس آیات قرآنی شهیدان همواره زنده‌اند و از درگاه خداوند متعال روزی می‌گیرند، تاکید کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا یکی از مواردی است که می‌تواند مردم را در برابر هجمه‌های عظیم دشمنان واکسینه کند و روحیه ایثار و شهادت را برای نسل جوان بیش از پیش تبیین نماید.

سرهنگ موسوی با اشاره اهداف برگزاری این یادواره گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل های آینده، تقویت روحیه ارزشی و جهادی، پاسداشت یاد و خاطره شهدای یگان‌های ویژه و تجلیل از خانواده های شهدا از جمله مهم ترین اهداف برگزاری این یادوراه می‌باشد.

فرمانده یگان ویژه آذربایجان‌شرقی هم چنین تاکید کرد: در سطح استان ۲۶ جانباز یگان‌های ویژه نیز داریم که در هشت سال دفاع مقدس همگانم با شهدای این یگان در لشکر ۲۸ روح الله دلاورانه از میهن خویش دفاع کرده و جان خود را به خطر انداختند.