تقدیر استاندار از صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی
تقدیر استاندار از صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با حضور در برنامه تلویزیونی “دولت و ملت ، اقدام و عمل” ضمن بیان اهم اقدامات و عملکرد استان در دولت یازدهم و هفته دولت، از رسانه ملی خصوصاً صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی که دولت را در راستای پیشبرد اهداف متعالی در هر زمینه همراهی کرده است، تقدیر و تشکر […]

استاندار آذربایجان شرقی با حضور در برنامه تلویزیونی “دولت و ملت ، اقدام و عمل” ضمن بیان اهم اقدامات و عملکرد استان در دولت یازدهم و هفته دولت، از رسانه ملی خصوصاً صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی که دولت را در راستای پیشبرد اهداف متعالی در هر زمینه همراهی کرده است، تقدیر و تشکر کرد.

عصر تبریز: استاندار آذربایجان شرقی با حضور در برنامه تلویزیونی “دولت و ملت ، اقدام و عمل” ضمن بیان اهم اقدامات و عملکرد استان در دولت یازدهم و هفته دولت، از رسانه ملی خصوصاً صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی که دولت را در راستای پیشبرد اهداف متعالی در هر زمینه همراهی کرده است، تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، جبارزاده دو موضوع مهم امنیت و سلامت را دغدغه اصلی دولت تدبیر و امید دانست و گفت : دولت یازدهم زمانی کار خود را آغاز کرد که در کشورهای اطراف و حتی کشورهای بزرگ دنیا مثل فرانسه، نبود امنیت بیداد می کرد بنابراین حفظ امنیت داخل و تامین بیشتر امنیت مرزهای کشورمان خواسته اصلی مردم بود و در این زمینه استان آذربایجان شرقی از لحاظ امنیت به عنوان استان برتر انتخاب شد که جا دارد از همه دست اندرکاران تامین امنیت کشور علی الخصوص استان تقدیر و تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه بحث سلامت از موضوعات مهم کشور است افزود : کار اصلی دولت یازدهم در زمینه سلامت ، زیرپوشش بیمه قراردادن همه افراد جامعه بود که در استان ما هم ۱۰۰ درصد جمعیت روستاها و شهرها زیر پوشش بیمه های خدمات درمانی قرار گرفتند.

جبارزاده در ادامه صحبت های خود بخش توسعه کشاورزی را یکی از پتانسیل های اصلی استان برشمرد و گفت : به دستور دولت توجه به این بخش اولویت کاری مسئولان استان شد و خوشبختانه استان آذربایجان شرقی توانست در این زمینه پیشرفت خوبی داشته باشد به طوری که میانگین ذخیره گندم استان نسبت به دوسال قبل به۵۱۰ هزار تن رسیده که در طول ۳۷ سال گذشته چنین اتفاقی در ذخیره گندم اتفاق نیافتاده بود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین سند تدبیر توسعه استان را یکی دیگر از موفقیت های بزرگ استان در زمینه توسعه دانست و خاطر نشان کرد : همکاران ما در قالب ۱۲ کارگروه برنامه ریزی هایی در جهت توسعه استان انجام دادند که هم ۲۱ شهرستان و هم کل استان را شامل می شد و اخیرا هم با سفر وزیر کشور به استان آذربایجان شرقی از ۳ جلد سند تدبیر توسعه استان رونمایی شد.

جبارزاده با اشاره به اینکه که امسال سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری شده و استان ما هم در زمینه اقتصاد مقاومتی به عنوان استان الگو در کل کشور انتخاب شده است افزود : خوشبختانه استان آذربایجان شرقی به همه اهداف تعیین شده رسیده و ما باید الگوی مصرف، قناعت، صرفه جویی و خرید کالای ایرانی و داخلی را که از مبحث های اصلی اقتصاد مقاومتی است به کمک همه اقشار مردم، مسئولان، علما و اصحاب علم و اصحاب رسانه به گفتمان و به یک فرهنگ تبدیل کنیم.

وی ستاد رفع موانع تولید و ستاد تسهیل را بخشی از برنامه های اقتصاد مقاومتی برشمرد و تصریح کرد: این ستاد تلاش می کند موانع موجود بر سر راه تولید را برداشته و در ۵ ماهه نخست امسال این ستاد با تشکیل بیش از ۴۶ جلسه تصمیماتی اتخاذ کرده که بالای ۹۰ درصد آن به مرحله عملیاتی رسیده است.

جبارزاده افزود : برای چرخاندن چرخه تولید، استان ها نیاز به نقدینگی داشتند که از ۷۰۰ میلیارد تومانی که در اختیار ستاد تسهیل استان قرار گرفت و با بررسی هایی که انجام شد قرار است این  تسهیلات با بکار گیری نیروهای فاقد کار در اختیار درخواست کنندگان قرار دهند.

جبارزاده در ادامه با اشاره به روند قطار شهری تبریز هم گفت : در اردیبهشت سال ۹۴ با سفر هیات دولت به استان آذربایجان شرقی و اختصاص۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبارات دولتی و در کنار آن اختصاص ۵۱۷ میلیون دلار برای قطار شهری تبریز که امروز تفاهم نامه ای با همان مصوبه قبلی و با اعتبار ۴۲۰میلیون دلاری بین یک شرکت چینی و قطار شهری تبریز بسته شد که به ما اجازه می دهد تا بتوانیم از فاینانس خارجی و یا به نوعی تسهیلات ارزی خارجی در خط دو متروی تبریز استفاده  کنیم و ما بقی ۵۱۷ میلیون دلار برای تجهیزات در نظر گرفته خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه از جمله اهداف اقتصاد مقاومتی واگذاری پروژه های نیمه تمام است افزود : حجم پروژه های نیمه تمام زیاد است و اتمام همه اینها با اعتبارات دولتی امکان پذیر نیست. بنابراین ۱۴۰پروژه برای واگذاری در استان شناسایی شده که با نظارت دستگاههای نظارتی استان و همچنین با مناقصه به بخش های خصوصی معرفی و واگذار خواهند شد.

جبارزاده در پایان صحبت های خود با اشاره به برنامه های هفته دولت در استان، افزود: در هفته دولت، استان آذربایجان شرقی میزبان محترم اقتصاد و دارایی خواهد بود که با حضور ایشان ۸۰۰  پروژه مختلف در سراسر استان افتتاح خواهد شد، همچنین دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز جهت شرکت در اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی که در راستای سند توسعه استان و مقدمه ای بر سال ۲۰۱۸ تبریز برگزار خواهد شد، میهمان استان خواهند بود.