انتقاد پزشکیان از پروژه های نیمه تمام آذربایجان شرقی
انتقاد پزشکیان از پروژه های نیمه تمام آذربایجان شرقی

چند پروژه‌ای که در استان وجود دارد حدود یک سال و نیم است که هنوز رنگ اجرا به خود ندیده به عنوان مثال پروژه اتوبان تبریز- مرند –بازرگان با وجود تصویب دولت و وجود سرمایه‌گذار خارجی هنوز به جایی نرسیده  و ۱۴ سال است راه‌آهن میانه – تبریز به سرانجام نرسیده است. عصر تبریز: نایب […]

چند پروژه‌ای که در استان وجود دارد حدود یک سال و نیم است که هنوز رنگ اجرا به خود ندیده به عنوان مثال پروژه اتوبان تبریز- مرند –بازرگان با وجود تصویب دولت و وجود سرمایه‌گذار خارجی هنوز به جایی نرسیده  و ۱۴ سال است راه‌آهن میانه – تبریز به سرانجام نرسیده است.

عصر تبریز: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تأخیر یک و نیم ساله در اجرای پروژه اتوبان تبریز ـ مرند ـ بازرگان پذیرفتنی نیست و ما باید بستری را فراهم کنیم که هرچه سریع‌تر این پروژه عملیاتی شود.

مسعود پزشکیان عصر امروز در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی در تالار اداره استان استان در تبریز که با حضور معاون اول رئیس جمهور تشکیل یافت، اظهار داشت: اگر ما بخواهیم اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشیم و به اهداف مورد انتظار دست یابیم باید سرعت کار در عملیات هم خود را نشان دهد.

وی افزود: چند پروژه‌ای که در استان وجود دارد حدود یک سال و نیم است که هنوز رنگ اجرا به خود ندیده به عنوان مثال پروژه اتوبان تبریز- مرند –بازرگان با وجود تصویب دولت و وجود سرمایه‌گذار خارجی هنوز به جایی نرسیده  و ۱۴ سال است راه‌آهن میانه – تبریز به سرانجام نرسیده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احداث نیروگاه‌های ۲ هزار مگاواتی در استان توسط خارجی‌ها با مشکل مواجه شده و با وجود سرمایه‌گذار خارجی دست دست می‌کنند و فرصت‌ها از دست می‌رود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقال آب ارس به تبریز از طریق فاینانس اذعان داشت: مهمترین اولویت ما آب است که در گیر و دار ساختار اداری با مشکل مواجه شده و ما باید بستر را فراهم کنیم که هر چه سریع‌تر شروع به کار کند.

پزشکیان یادآور شد: با وجود کلنگ‌زنی رئیس جمهور در برخی از این پروژه‌ها هنوز ابهاماتی در اجرای پروژه‌ها وجود دارد و این پذیرفتنی نیست.