آغاز اردوی آفتابگردانها در لرستان
آغاز اردوی آفتابگردانها در لرستان

عصر تبریز: دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی که هر ساله به همت شهرستان ادب انجام می شود، فرصتی برای شاعران جوان زیر ۲۵ سال است که در طول یکسال دوره آموزشی، فرصت حضور در چند اردوی آموزشی، آشنایی با اساتید و شاعران مطرح کشور را داشته باشند و در راستای اعتلای فرهنگ کشورمان ایران، […]

عصر تبریز: دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی که هر ساله به همت شهرستان ادب انجام می شود، فرصتی برای شاعران جوان زیر ۲۵ سال است که در طول یکسال دوره آموزشی، فرصت حضور در چند اردوی آموزشی، آشنایی با اساتید و شاعران مطرح کشور را داشته باشند و در راستای اعتلای فرهنگ کشورمان ایران، گامهای استوارتری بردارند.
قرعه ی دومین اردو از پنجمین دوره ی آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی، به نام شهر خرم آباد استان لرستان زده شده است.

IMG_20160831_205722
افتتاحیه ی این اردو که ویژه برادران است، روز سه شنبه نهم مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷ در شهر خرم آباد، در سالن حوزه هنری این شهر کلید خورد. این مراسم با اجرای سید وحید سمنانی از شاعران مطرح کشورمان همراه بود.
سخنران اول این مراسم، میلاد عرفانپور، مدیر دفتر شعر موسسه شهرستان ادب بود.
رویکرد شهرستان ادب، انتخاب و کشف استعدادهای جوان از تمام شهرستان های کشور می باشد.
عرفانپور با اشاره به رسالت موسسه شهرستان ادب، گفت: یکی از رویکرد های شهرستان ادب، انتخاب و کشف استعدادهای جوان از تمام شهرستان های کشور است، خصوصا شهرستانهایی که کمتر مورد توجه هستند.
وی همچنین ادامه داد: یکی از برکات این اردوها گسیل شعر انقلاب، به تمام شهرستان های کشور است.
عرفانپور در ادامه تشریح کرد: در پنجمین دوره از دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی، تابحال برای شاعران جوان دو اردوی آموزشی، چندین نقد تلفنی و مشاوره ادبی، چند نقد مکتوب و ارسال بسته های متعدد مطالعاتی صورت گرفته است.
وی در پایان صحبت های خود، از دست اندرکارانی که در اجرای هر چه بهتر اردوهای آفتابگردانها تلاش میکنند، تشکر کرد.
مراسم افتتاحیه با شعرخوانی یکی از شاعران مطرح کشور و یکی از کارشناسان مدعو اردو، محمود حبیبی کسبی، که غزل دلنشینی را قرائت کرد، به پایان رسید.
گزارش: شهریار شفیعی