۴۰۰ هزار پسر و دختر در آذربایجان شرقی سن ازدواج را پشت سر گذاشته‌اند/ کاهش ازدواج در برابر افزایش طلاق در استان
۴۰۰ هزار پسر و دختر در آذربایجان شرقی سن ازدواج را پشت سر گذاشته‌اند/ کاهش ازدواج در برابر افزایش طلاق در استان

۲ هزار و ۶۸۰ مورد طلاق در استان طی چهار ماهه امسال به ثبت رسیده که این میزان در سال گذشته در همین مدت ۲ هزار و ۵۳۱ واقعه بوده است. عصر تبریز: مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار پسر و دختر در استان سن ازدواج را پشت سر گذشته‌اند، گفت: نرخ […]

۲ هزار و ۶۸۰ مورد طلاق در استان طی چهار ماهه امسال به ثبت رسیده که این میزان در سال گذشته در همین مدت ۲ هزار و ۵۳۱ واقعه بوده است.

عصر تبریز: مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار پسر و دختر در استان سن ازدواج را پشت سر گذشته‌اند، گفت: نرخ ازدواج در استان با کاهش مواجه است.

علی جعفری‌آذر ظهر امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: تعداد مجردها روز به روز افزایش یافته و این امر در حالی است که ۴۰۰ هزار پسر و دختر در استان سن ازدواج را پشت سر گذاشته‌اند که ادامه این روند نگران‌کننده است.

وی افزود: اگر وضع به همین شکل ادامه یابد، طی سال‌های آینده با جامعه پیرمجرد مواجه خواهیم شد که در آن زمان دولت باید هزینه‌های سنگینی پرداخت کند که این وضعیت خطرناک بوده و  شاید در سال‌های آینده بخش اعظمی از بودجه کشور صرف هزینه‌های مددکاری برای جامعه مجرد و پیر شود که این مهم می‌تواند آینده کشور را با مخاطره‌های زیادی مواجه سازد.

 

کاهش هفت دهم درصدی ازدواج

جعفری‌آذر در بخش دیگری از این گفت‌وگو به میزان ازدواج در استان اشاره کرد و گفت: ۱۲ هزار و ۶۸۵ ازدواج در چهار ماهه امسال ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۲ هزار و ۷۷۷ واقعه بوده، کاهش هفت دهم درصدی ازدواج در استان را نشان می دهد.

 

افزایش ۵٫۹ درصدی طلاق

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان‌شرقی از افزایش میزان طلاق به میزان ۵٫۹ درصد طی چهار ماهه امسال در استان خبر داد و افزود: ۲ هزار و ۶۸۰ مورد طلاق در استان طی چهار ماهه امسال به ثبت رسیده که این میزان در سال گذشته در همین مدت ۲ هزار و ۵۳۱ واقعه بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین فراوانی طلاق در میان زوج‌های آذربایجان‌شرقی در پنج سال اول زندگی است، گفت: ۱۶ درصد مجموع طلاق‌های ثبت‌شده نیز در سال اول زندگی است.