تمام تاکسی‌هایی که از عمر آن‌ها ۱۰ سال می‌گذرد اسقاط می‌شوند
تمام تاکسی‌هایی که از عمر آن‌ها ۱۰ سال می‌گذرد اسقاط می‌شوند

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز از اسقاط تمامی تاکشی های با عمر بالای ۱۰ سال در تبریز خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، پرویز عباس‌نژاد گفت: برای اسقاط تمام خودروهای زیر مدلِ ۸۵ اعم از پراید، پیکان و پژو مبلغ پنج میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت می‌شود و کیفیت خودرو برای ما مهم نیست.

عباس نژاد با اشاره به طرح جمع آوری تاکسی‌های فرسوده تبریز، اظهار داشت: تمام خودروهای مدل ۸۵ و پایین‌تر از آن باید اسقاط شوند و برای ما نوع تاکسی اعم از اینکه پیکان، پراید و پژو باشد، مهم نیست.

وی ادامه داد: آن گروه از تاکسی‌هایی که از تاریخ ساخت آن‌ها ۱۰ سال گذشته باشد مشمول مقررات جمع‌آوری می‌شوند و برای ما کیفیت و میزان کارکرد خودرو اهمیتی ندارد، حتی اگر راننده‌ای تاکسی را ۱۰ سال در پارکینگ نگه داشته و از آن استفاده‌ای نکرده باشد باز هم باید آن را تحویل مراکز اسقاط دهد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز در پاسخ به این سوال که در ازای اسقاط خودرو چند میلیون به راننده پرداخت می‌شود، ابراز کرد: در کل پنج میلیون و پانصد هزار تومان در اختیار آنان قرار می‌گیرد که شامل برگه‌ای به ارزش پنج میلیون و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به عنوان ارزش لاشه‌ی خودرو می‌باشد.

وی اذعان داشت: رانندگان زیادی به سازمان مراجعه می‌کنند و می‌گویند تاکسی‌شان تمیز است و مشکلی ندارد لکن ما قوانین وضع شده توسط هیئت دولت، وزارت کشور و محیط زیست را اجرا می‌کنیم و در آن‌ها شرط گذشت ۱۰ سال از عمر خودرو قید شده است.

عباس‌نژاد با تاکید بر اجباری بودن حذف خودروهای فرسوده از ناوگان حمل و نقل، تصریح کرد: هدف ما کاهش آلودگی و ارتقاء جلوه بصری شهر است، تاکسی‌های فرسوده مبلمان شهری را بر هم زده‌اند و اگر هم تاکنون به آنان اجازه فعالیت داده‌ایم مراعات وضعیت این قشر را کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز در پایان متذکر شد: بر اساس قانون در صورتی که رانندگان تاکسی برای اسقاط خودروهای فرسوده همکاری نکنند و به فعالیت با خودروهای فرسوده ادامه دهند، مجبور به برخورد قانونی می‌شویم و با توجه به آلایندگی ها اجازه نمی‌دهیم در سطح شهر تردد کنند.