نگاه منفی به مناطق آزاد غیرقابل قبول است/در ۳ سال گذشته بیش از سه هزار فرصت شغلی در منطقه آزاد ارس ایجاد شده است
نگاه منفی به مناطق آزاد غیرقابل قبول است/در ۳ سال گذشته بیش از سه هزار فرصت شغلی در منطقه آزاد ارس ایجاد شده است

شاید روزی در بازار جلفا شاهد فروش کفش های وارداتی یک میلیون تومانی ایتالیایی بودیم اما امروز شاهد ایجاد خط تولید همان کفش های ایتالیایی در ارس هستیم. عصر تبریز: نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نگاه منفی به فعالیت مناطق آزاد تجاری صنعتی کشورمان غیرقابل قبول است. به گزارش اداره […]

شاید روزی در بازار جلفا شاهد فروش کفش های وارداتی یک میلیون تومانی ایتالیایی بودیم اما امروز شاهد ایجاد خط تولید همان کفش های ایتالیایی در ارس هستیم.

عصر تبریز: نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نگاه منفی به فعالیت مناطق آزاد تجاری صنعتی کشورمان غیرقابل قبول است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد حسن نژاد طی سخنانی در جمع اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که به ارس سفر کرده اند، اظهار کرد: مناطق آزاد به تازگی بالغ می شوند که باید با کمک به آن ها زمینه بلوغ کاملشان را فراهم کرد و این در حالیست که بعضا شاهد نگاه های سیاه و منفی به فعالیت و توسعه مناطق آزاد هستیم.

وی افزود: طبیعی است که مناطق آزاد نوپا با ضعف هایی هم مواجه باشند اما باید این ضعف ها را تحمل و با حمایت بیشتر، زمینه تحقق سیاست های کلان مربوط به پی ریزی و فعالیت این مناطق را مهیا ساخت.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید فرصت لازم برای رشد مناطق آزاد داده شود، افزود: شاید روزی در بازار جلفا شاهد فروش کفش های وارداتی یک میلیون تومانی ایتالیایی بودیم اما امروز شاهد ایجاد خط تولید همان کفش های ایتالیایی در ارس هستیم.

حسن نژاد، حمایت از مناطق آزاد را متضمن توسعه این مناطق و منافع متعاقب آن یعنی رونق اقتصاد و کاهش بیکاری دانست.

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: در سه سال گذشته بیش از سه هزار فرصت شغلی صنعتی در منطقه آزاد ارس ایجاد شده که رقم بسیار قابل تاملی است.

وی همچنین با اعلام خبر تصویب پیشنهاد الحاق هادیشهر و بخش هایی از مرند به منطقه آزاد ارس، خواستار حمایت اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از قانونی شدن این پیشنهاد در صحن علنی مجلس شد.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به آذربایجان شرقی از چهارشنبه وارد منطقه آزاد ارس شده اند و بعد از بازدید از چند واحد سرمایه گذاری و نشست با مسولین منطقه آزاد ارس، بعدازظهر امروز جلفا را به مقصد تهران ترک خواهند کرد.