اهدای اعضای بدن ۸ نفر در آذربایجان‌شرقی

دسته: آذربایجان شرقی , اخبار برگزیده
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۳ شهریور ۱۳۹۵

تاکنون ۳۵ مورد اهدای عضو در استان انجام شده که طی سال جاری هم هشت مورد اهدای عضو در استان ثبت شده است.

عصر تبریز: مسئول هماهنگی پیوند اعضای بسیج جامعه پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: تاکنون ۳۵ مورد اهدای عضو در استان انجام شده که طی سال جاری هم هشت مورد اهدای عضو در استان ثبت شده است.

رسول زارع زاده با بیان اینکه روزانه هفت تا ۱۱ نفر از بیمارانی که در صف پیوند عضو قرار دارند، جان خود را از دست می‌دهند، اظهار کرد: در کشور ۲۷ هزار نفر منتظر پیوند عضو هستند، از این رو بسیج جامعه پزشکی استان با توجه به رسالت اصلی خود در حوزه سلامت و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز درجهت الگوسازی فرهنگی برای اهدای عضو فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه برای الگوسازی فرهنگی پیوند عضو به کمک مسئولان استانی نیاز داریم، بیان کرد: در این راستا آیت الله مجتهد شبستری، شهردار تبریز، دانشگاه علوم پزشکی، صدا وسیمای استان و سایر سازمان‌های مربوطه کمک حال ما بودند.

زارع زاده با بیان اینکه حدود پنج هزار نفر درطول سال فرم اهدای عضو پر کرده‌اند، اعلام کرد: برای اولین بار در کشور این طرح در تبریز برگزار و از طرف وزارت بهداشت هم به عنوان طرح نمونه انتخاب شد.

وی در پایان از برگزاری همایش بزرگ پنج هزار نفری” حامیان سلامت” برای افرادی دارای کارت پیوند اعضا در تبریز خبر داد و افزود: در این همایش از افرادی که دارای کارت اهدای عضو هستند و یا عضوی دریافت کرده‌اند، تجلیل خواهد شد./ایسنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل