“روز بزرگداشت شعر و ادبیات فارسی” همزمان با روز بزرگداشت استاد شهریار، به قوت خود باقی است
“روز بزرگداشت شعر و ادبیات فارسی” همزمان با روز بزرگداشت استاد شهریار، به قوت خود باقی است

با توجه به خبر اخیری که در رسانه‌ها منتشر شده است، این موضوع واقعیت نداشته و تنها موضوع “روز پاسداشت زبان و ادبیات فارسی” همزمان با گرامی‌داشت فردوسی به شورای انقلاب فرهنگی پیشنهاد شده و هنوز تصویب نشده است. عصر تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه تغییری در روز شعر […]

با توجه به خبر اخیری که در رسانه‌ها منتشر شده است، این موضوع واقعیت نداشته و تنها موضوع “روز پاسداشت زبان و ادبیات فارسی” همزمان با گرامی‌داشت فردوسی به شورای انقلاب فرهنگی پیشنهاد شده و هنوز تصویب نشده است.

عصر تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه تغییری در روز شعر و ادبیات فارسی به وجود نیامده است، گفت: “روز بزرگداشت استاد شهریار” با عنوان روز شعر و ادبیات فارسی به قوت خود باقی است.
محمد محمدپور اظهار کرد: با توجه به خبر اخیری که در رسانه‌ها منتشر شده است، این موضوع واقعیت نداشته و تنها موضوع “روز پاسداشت زبان و ادبیات فارسی” همزمان با گرامی‌داشت فردوسی به شورای انقلاب فرهنگی پیشنهاد شده و هنوز تصویب نشده است.
وی با اشاره به روز شعر و ادبیات فارسی در ۲۷ شهریور ماه تاکید کرد: این روز همزمان با گرامی‌داشت استاد شهریار در تقویم رسمی کشور ثبت شده و هیچ تغییری در آن به وجود نخواهد آمد.
بر اساس این گزارش؛ روز گذشته، علی‌اصغر شعردوست، رئیس هیئت امنای خانه-موزه‌ی استاد شهریار  و از عوامل به تصویب رسیدن روز بزرگداشت استاد شهریار به عنوان روز شعر و ادبیات فارسی،  از تغییر روز شعر و ادبیات فارسی، از روز بزرگداشت استاد شهریار به روز بزرگداشت فردوسی خبر داده بود./ایسنا