مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده» تبدیل شد! + عکس
مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده» تبدیل شد! + عکس

در آستانه ۲۷ شهریور ماه روز بزرگداشت شعر و ادب، در اتفاقی تعجب برانگیز مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده» تبدیل شد! عصر تبریز: در آستانه ۲۷ شهریور ماه روز بزرگداشت شعر و ادب، در اتفاقی تعجب برانگیز مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده» تبدیل شد! مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به […]

در آستانه ۲۷ شهریور ماه روز بزرگداشت شعر و ادب، در اتفاقی تعجب برانگیز مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده» تبدیل شد!

عصر تبریز: در آستانه ۲۷ شهریور ماه روز بزرگداشت شعر و ادب، در اتفاقی تعجب برانگیز مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده» تبدیل شد!

مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده تبدیل شد». این موضوع چندی است سوژه برخی محافل ادبی شده است.

بر اساس این گزارش، ایرج نوبهار از شاعران کشورمان در این باره می‌گوید: در مسافرت اخیر به شهر قم با صحنه دلخراشی مواجه شدیم، دیدیم که کاشی‌های سر در آرامگاه شخصی و خانوادگی اعتصام الملک کنده شده و به جای آن تابلو (دفتر اشخاص گمشده) نصب شده بود. همان مقبره خانوادگی و شخصی اعتصام الملک پدر پروین ادیب و دانشمند اسلامی که چند کتاب او هنوز در دانشگاه های اسلامی دنیا تدریس می‌شود.

پروین نیز در سال ۱۳۲۰ در جوار پدر و مادر دفن شد. اما مدتی است به دستور معاونت فرهنگی آستان حضرت معصومه(س) این مقبره خانوادگی تبدیل به محل کار و دفتر اشخاص گمشده شده است.مدیر روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس حضرت معصومه(س) درباره تغییر کابری مقبره پروین اعتضامی گفت: علاوه براینکه مقبره سر جای خود است و افراد می‌توانند به زیارت بپردازند، فعالیت دیگری نیز در آن انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام جواد بهشتی‌پور با اشاره به مقبره‌هایی که در صحن امام رضا(ع) حرم حضرت معصومه(س) واقع شده است، اظهار کرد: مزار علما و بزرگان در این صحن واقع شده، حجره‌های پیرامون صحن امام رضا تغییر کاربری نمی‌دهد بلکه فعالیت‌های دیگر در آن نیز صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اموری مانند مشاوره و پاسخگویی، مسابقات، زائران غیرایرانی و امور خدماتی مانند انتظامات،‌ دفتر اشیاء و افراد گمشده در مقابر صورت می‌گیرد ولی اینگونه نیست که تغییر کاربری داده شود.

 

مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده» تبدیل شد!

۱۳۹۵۰۶۲۳۰۰۰۰۷۳_photol