رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی: نمی‌توانیم کسی را به زور  نگه داریم/ حضور دیوان محاسبات در پیام نور
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی: نمی‌توانیم کسی را به زور  نگه داریم/ حضور دیوان محاسبات در پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی درباره استعفاء دسته جمعی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز و انصراف آنان در ادامه‌ کار گفت: استعفای معاونان و رئیس دانشگاه طبیعی بوده و ما به زور نمی‌توانیم کسی را نگاه داریم. عصر تبریز: رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی درباره استعفاء دسته جمعی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور […]

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی درباره استعفاء دسته جمعی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز و انصراف آنان در ادامه‌ کار گفت: استعفای معاونان و رئیس دانشگاه طبیعی بوده و ما به زور نمی‌توانیم کسی را نگاه داریم.

عصر تبریز: رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی درباره استعفاء دسته جمعی هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز و انصراف آنان در ادامه‌ کار گفت: استعفای معاونان و رئیس دانشگاه طبیعی بوده و ما به زور نمی‌توانیم کسی را نگاه داریم.

مجید واحدی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی با ۲۹ مرکز و واحد دانشگاهی یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دولتی کشور و استان از لحاظ گستردگی آموزش عالی برای تحقق شعار آموزش برای همه، همه جا، همه وقت و رتبه‌های اول و برتر در حوزه‌های علمی‌، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی قدم برمی‌دارد.

وی افزود: دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی با ۲۲۶ عضو هیأت علمی از لحاظ مرتبه علمی، دو نفر استاد، ۹ نفر دانشیار، ۵۸ نفر استادیار، ۱۴۱ نفر مربی، ۱۷ نفر دستیار علمی و ۵۳۹ نفر کارمند اداری به بیش از ۳۱ هزار و ۷۹۰ نفر دانشجوی فعال در مقاطع کارشناسی، ۲۵ هزار و ۶۲۳ نفر کارشناسی ارشد و یک هزار و ۹۱ و دکترا ۴۷ نفر در رشته‌های تحصیلات تکمیلی خدمات می‌دهد.

 

۷ دانشگاه پیام نور در آذربایجان شرقی زیان‌ده است/ وجود ۱۰ هزار صندلی خالی

واحدی اضافه کرد: تعداد رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی در مقطع کارشناسی ۱۳۶ رشته، کارشناسی ارشد ۶۶ رشته با کد رشته‌های کارشناسی ارشد بیش از ۱۰۵ کد رشته، آموزش محور، پژوهش محور و الکترونیکی و همچنین مقطع دکترا دو رشته برای توسعه تحصیلات تکمیلی حرکت می‌کند.

رئیس‌دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی تعداد دانشگاه‌های زیان‌ده و با دانشجوی زیر ۲۰۰ نفر را در سطح کشور ۳۰۰ واحد دانشگاهی و در استان ۷ واحد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه پیام نور استان وجود دارد.

واحدی با بیان اینکه صدور گواهی‌های موقت در کوتاه‌ترین وقت ممکن در دانشگاه پیام نور انجام می‌گیرد، اظهار داشت: در آینده‌ای نزدیک دانش‌نامه‌ها به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

 

ثبت ۳۵ مورد اختراع و رونمایی از ابردرخت مصنوعی هوشمند

وی به عملکرد پژوهشی اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی اشاره کرد و گفت:  ۲۳۰ جلد تالیف و ترجمه کتاب، ۳۵ مورد ثبت اختراع و رونمایی از ابردرخت مصنوعی هوشمند و ۸۴۲ مورد چاپ مقالات در مجلات علمی و پژوهشی و ISI  از جمله اهم کارهای انجام شده در زمینه پژوهش در این دانشگاه است.

واحدی تعداد اعضای علمی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی را ۲۲۳ نفر اعلام کرد و گفت: ۳۱ هزار و ۷۹۰ دانشجو در ۱۳۰ رشته کارشناسی، ۱۰۷ رشته کارشناسی ارشد و دو رشته دکترا به تحصیل خواهند پرداخت.

 

نمی‌توانیم کسی را به زور  نگه داریم/ حضور دیوان محاسبات در پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی در پاسخ به استعفاء دسته جمعی اعضاء هیأت رئیسه دانشگاه پیام نور مرکز تبریز و انصراف آنان در ادامه‌ کار گفت: استعفای معاونان و رئیس دانشگاه طبیعی است و هرسال اتفاق می‌افتد، حال دسته جمعی یا غیر آن مهم نیست، ما که به زور نمی‌توانیم بگوییم بمانید!

واحدی در ادامه حضور دیوان محاسبات استان در دانشگاه پیام نور استان را امری طبیعی همانند دیگر ادارات برای بازرسی اعلام کرد و گفت: اقدام دیوان محاسبات همانند سال‌های گذشته بوده و ما برای شفافیت کارها همکاری‌های لازم را با دیوان محاسبات انجام می‌دهیم و اگر انحرافی و تخلفی باشد بنده پاسخگو هستم.

این مقام مسؤول در واکنش به بیانیه بسیج دانشجویی و مسؤول نهاد رهبری این دانشگاه عنوان کرد: اظهارنظر برای تشکل‌ها آزاد است و بیانیه صادر شده در راستای کمک به دانشگاه بود، ما این همه کار کردیم چرا روی یک نقطه زوم می‌کنید؟

رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان‌شرقی تعداد پروژه‌های در دسته اجرای دانشگاه پیام نور استان را ۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مجتمع‌های فرهنگی اسکو و مرند با پیشرفت ۷۰ درصد با زیربنایی ۴۰۴ متر مربع، اجرای سوله‌های ورزشی اسکو و مراغه با پیشرفت ۶۰ درصد با زیربنایی یک هزار و ۶۰۰ متر مربع و اجرای ساختمان آموزشی و اداری ورزقان با پیشرفت ۶۰ درصد با زیربنای یک هزار و ۳۰۰ متر مربع از جمله پروژه‌های مهم دانشگاه پیام نور استان است./فارس