هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای مقبره‌الشعرای تبریز
هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای مقبره‌الشعرای تبریز

چشم‌انداز پروژه بهسازی و سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، در خدمت زیرساخت‌های فرهنگی به خصوص در حوزه شهریارشناسی خواهد بود. عصر تبریز: شهردار تبریز از هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی در مقبره‌الشعرا تبریز خبر داد و گفت: چشم‌انداز پروژه بهسازی و سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، در خدمت زیرساخت‌های فرهنگی به خصوص در حوزه شهریارشناسی خواهد بود. به گزارش روابط عمومی شهرداری […]

چشم‌انداز پروژه بهسازی و سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، در خدمت زیرساخت‌های فرهنگی به خصوص در حوزه شهریارشناسی خواهد بود.

عصر تبریز: شهردار تبریز از هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی در مقبره‌الشعرا تبریز خبر داد و گفت: چشم‌انداز پروژه بهسازی و سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، در خدمت زیرساخت‌های فرهنگی به خصوص در حوزه شهریارشناسی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی اظهار داشت: پروژه بهسازی مقبره‌الشعرا با در نظر داشتن تالارها، گذرگاه‌ها، نظرگاه، قدمگاه، نگارخانه و سالن‌های زیبا و مجهز، در زیربنای ۱۱ هزار مترمربع، طراحی شده و تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف آن هزینه شده است.

وی اضافه کرد: با اتمام این پروژه، برنامه‌های مختلف حوزه شهریارشناسی، در قالب زیباتر و باشکوه‌تری در مجاورت مدفن این شاعر بزرگ برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شعاع تاثیرگذاری شعر و اندیشه شهریار موجب شده سالروز درگذشت ایشان، به برازندگی، به نام روز ملی شعر و ادب نامگذاری شود؛ این شاعر بی‌بدیل، میراث‌دار بحق قله‌های ادبی است که زبان گویای شعرش، جز بر مدار ایمان، صداقت و باورهای اعتقادی و انقلابی جاری نشد.

نجفی با تاکید بر اینکه صیانت از میراث استاد شهریار، یک رسالت خطیر فرهنگی است، ادامه داد: غنای ادبی شعر شهریار، از طرفی در شعر فلوکور بی‌بدیل بوده و از سوی دیگر، وارد مرزهای دوردست شده است.

شهردار تبریز، شعر و شخصیت استاد شهریار را مفسر هنر، فرهنگ و ادبیات آذربایجان و ایران اسلامی خواند و تاکید کرد: در هر جایگاه و مسؤولتی که هستیم خود را موظف به صیانت از این گوهر ارزشمند می‌دانیم؛ این رویکرد به خصوص در توسعه برنامه‌های دیپلماسی شهری و چشم‌انداز گردشگری تبریز ۲۰۱۸ حایز اهمیت بوده و آوازه شعر و شخصیت این چهره بی‌بدیل را بیش از پیش، در مرزهای دوردست طنین‌انداز خواهد کرد.