معتادان وام خوداشتغالی دریافت می‌کنند
معتادان وام خوداشتغالی دریافت می‌کنند

معتادانی که بتوانند در مدت یکسال ترک کنند با تایید مرکز ترک اعتیاد وام خوداشتغالی دریافت خواهند کرد. عصر تبریز: فرماندار شهرستان هشترود گفت: معتادانی که بتوانند در مدت یکسال ترک کنند با تایید مرکز ترک اعتیاد وام خوداشتغالی دریافت خواهند کرد. حسن مستفید ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر شهرستان هشترود اظهار […]

معتادانی که بتوانند در مدت یکسال ترک کنند با تایید مرکز ترک اعتیاد وام خوداشتغالی دریافت خواهند کرد.

عصر تبریز: فرماندار شهرستان هشترود گفت: معتادانی که بتوانند در مدت یکسال ترک کنند با تایید مرکز ترک اعتیاد وام خوداشتغالی دریافت خواهند کرد.

حسن مستفید ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر شهرستان هشترود اظهار داشت: معتادانی که بتوانند در مدت یکسال ترک کنند با تایید مرکز ترک اعتیاد وام خوداشتغالی دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ۳۳ معتاد شناسنامه‌دار در مرکز ترک اعتیاد هشترود نگهداری می‌شوند، افزود: در مرکز ترک اعتیاد از طریق فنی و حرفه‌ای، کمیته امداد و بهزیستی برای معتادان آموزش‌های خوداشتغالی داده می‌شود.

 

کشف ۲۰ کیلوگرم مواد مخدر و دستگیری ۳ قاچاقچی

محمدتقی سلطانی فرمانده انتظامی هشترود نیز در این جلسه از کشف ۲۰ کیلوگرم تریاک و دستگیری سه قاچاقچی در شب گذشته از یک تریلی حامل گچ در محور هشترود خبر داد و گفت: در پنج ماه ابتدای امسال نسبت به مشابه سال گذشته کشفیات ۱۲ درصد، پاک‌سازی ۴۰ درصد، دستگیری قاچاقچیان حرفه‌ای ۱۰۰ درصد، دستگیری توزیع‌کنندگان موادمخدر ۴۰ درصد و دستگیری معتادان ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

 

ایجاد کمپ مرکز درمانی سرپایی در هشترود

حمیدرضا معصومی مدیر بهزیستی هشترود نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد و ۵۹۹ میلیون ریال اعتبار برای تسهیلات خوداشتغالی از سوی این اداره اعطا شد که ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن به معتادان پاک شده اختصاص یافت.

وی گفت: به‌زودی کمپ مرکز درمانی سرپایی در هشترود نیز ایجاد خواهد شد./فارس