مخالفت رئیس سازمان خصوصی‌سازی با واگذاری کارخانه ماشین‌سازی تبریز به «شستا»
مخالفت رئیس سازمان خصوصی‌سازی با واگذاری کارخانه ماشین‌سازی تبریز به «شستا»

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو از مخالفت سازمان خصوصی‌سازی با واگذاری کارخانه ماشین‌سازی تبریز به «شستا» خبر داد. عصر تبریز: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو از مخالفت سازمان خصوصی‌سازی با واگذاری کارخانه ماشین‌سازی تبریز به «شستا» خبر داد. احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، با اشاره برگزاری نشست مشترک برخی از […]

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو از مخالفت سازمان خصوصی‌سازی با واگذاری کارخانه ماشین‌سازی تبریز به «شستا» خبر داد.

عصر تبریز: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو از مخالفت سازمان خصوصی‌سازی با واگذاری کارخانه ماشین‌سازی تبریز به «شستا» خبر داد.
احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، با اشاره برگزاری نشست مشترک برخی از نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی با علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی عبدالعلی‌زاده رئیس هیات مدیره شرکت شستا و عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور، گفت: این نشست جهت تعیین تکلیف موضوع واگذاری کارخانه ماشین‌سازی تبریز تشکیل شد.
وی گفت: ماشین‌سازی تبریز نیازمند نوسازی است و خریدارانی از نظر نمایندگان استان مقبول هستند که بتوانند برنامه نوسازی و توسعه این واحد صنعتی معظم را تدوین و اجرایی کنند.
وی افزود: شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) از پتانسیل و امکانات لازم برای بازسازی و توسعه کارخانه ماشین‌سازی تبریز برخوردار است از اینرو نمایندگان حاضر در نشست پیشنهاد واگذاری این کارخانه به شستا را دادند.
علیرضابیگی با اشاره به استقبال رئیس هیات مدیره شرکت شستا از این پیشنهاد، گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به ازای استهلاک بدهی یک هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی با واگذاری کارخانه ماشین سازی به شستا اعلام موافقت نمود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو اضافه کرد: متاسفانه رئیس سازمان خصوصی‌سازی با این پیشنهاد مخالفت نمود.
وی با اشاره به دلایل مخالفت رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: در این نشست آقای پوری حسینی اعلام کرد براساس قانون بودجه سال ۹۵ بایستی ده‌هزار میلیارد تومان از محل واگذاری بنگاه‌های اقتصادی دولتی تحصیل شود که تاکنون بیش از دو هزار میلیارد تومان محقق نشده است؛ با واگذاری ماشین‌سازی به شستا در قبال بدهی دولت به تامین اجتماعی، دولت از هزار میلیارد تومان که می‌تواند از خریداران متفرقه دریافت نماید محروم خواهد شد.
علیرضا بیگی با بیان اینکه مخالفت رئیس سازمان خصوصی‌سازی مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفت، گفت: پوری حسینی تصمیم‌گیری در این مورد را خارج از اختیارات خود اعلام کرد و نهایتا مقرر شد موضوع پیشنهاد واگذاری کارخانه ماشین‌سازی به شستا از وزیر اقتصاد و دارائی پیگیری شود.