بررسی یکسان‌سازی پرداخت‌ها در کمیسیون اجتماعی مجلس/ استفاده از تجارب بازنشستگان به معنای شروع به کار مجدد آن‌ها نیست
بررسی یکسان‌سازی پرداخت‌ها در کمیسیون اجتماعی مجلس/ استفاده از تجارب بازنشستگان به معنای شروع به کار مجدد آن‌ها نیست

کمیسیون اجتماعی مجلس به جد پیگیر یکسان‌سازی و در صورت امکان افزایش پرداختی به بازنشستگان است چرا که هزینه این عزیزان در دوران سالمندی بیش از سایر زمان‌ها است. عصر تبریز: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع یکسان‌سازی پرداخت‌ها در کمیسیون متبوعش خبر داد. به گزارش دفتر ارتباطات […]

کمیسیون اجتماعی مجلس به جد پیگیر یکسان‌سازی و در صورت امکان افزایش پرداختی به بازنشستگان است چرا که هزینه این عزیزان در دوران سالمندی بیش از سایر زمان‌ها است.

عصر تبریز: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع یکسان‌سازی پرداخت‌ها در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش دفتر ارتباطات نماینده مردم تبریز در مجلس، زهرا ساعی در آیین تجلیل از بازنشستگان، اظهار کرد: تفاوت در پرداختی حقوق و مزایای کارکنان بخش‌های مختلف موضوعی است که سال‌های متمادی بازنشستگان و کارمندان را زجر می‌دهد و کمیسیون اجتماعی با علم به حساسیت مردم،‌ این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: البته با توجه به شرایط و نیاز بازنشستگان رویکرد افزایش پرداختی‌های پایین مدنظر قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با تاکید بر جایگاه والای بازنشستگان، اضافه کرد:‌ اینکه کارمندی پس از ۳۰ سال خدمت و کسب تجربه با بی‌مهری کنار گذاشته شده امری ناپسند و غیرعاقلانه است، باید از پیشکسوتان حوزه‌های مختلف که اغلب در حوزه کاری خود صاحب نظر هستند، به عنوان مشاور استفاده شود.

وی ادامه داد: البته استفاده از تجارب بازنشستگان به معنای شروع به کار مجدد آن‌ها نیست، بلکه لازم است تا این عزیزان در جایگاهی ویژه نظرات و تجربیات خود را به مدیران و نیروهای تازه وارد، منتقل نمایند و در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی این نظرات استفاده شود.

ساعی با بیان اینکه متاسفانه ظرفیت استفاده از تجارب پیشکسوتان در کشور مغفول واقع شده است، گفت:‌ کمیسیون اجتماعی مجلس به جد پیگیر یکسان‌سازی و در صورت امکان افزایش پرداختی به بازنشستگان است چرا که هزینه این عزیزان در دوران سالمندی بیش از سایر زمان‌ها است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر حفظ حرمت و شان سالمندان در خانواده‌ها،عنوان کرد:‌ سالمندان برکت خانه‌های ما هستند و باید به نحوی با آن ها برخورد کنیم که احترام و ارزش آن ها کم رنگ نشود.