تشریح حمایت های منطقه آزاد ارس از فعالان عرصه فناوری/تاکید بر حمایت از نسل جوان توسط مدیران کشوری
تشریح حمایت های منطقه آزاد ارس از فعالان عرصه فناوری/تاکید بر حمایت از نسل جوان توسط مدیران کشوری

مدیرعامل منطقه آزاد ارس از ساخت سالن‌های کوچک استیجاری برای شرکت‌های دانش‌بنیان در این منطقه خبر داد و افزود: هزینه اجاره سالن‌های استیجاری برای ۵ سال اول دارای حدود ۳۰ درصد تخفیف خواهد بود. عصر تبریز: مدیرعامل منطقه آزاد ارس از ساخت سالن‌های کوچک استیجاری برای شرکت‌های دانش‌بنیان در این منطقه خبر داد و افزود: […]

مدیرعامل منطقه آزاد ارس از ساخت سالن‌های کوچک استیجاری برای شرکت‌های دانش‌بنیان در این منطقه خبر داد و افزود: هزینه اجاره سالن‌های استیجاری برای ۵ سال اول دارای حدود ۳۰ درصد تخفیف خواهد بود.

عصر تبریز: مدیرعامل منطقه آزاد ارس از ساخت سالن‌های کوچک استیجاری برای شرکت‌های دانش‌بنیان در این منطقه خبر داد و افزود: هزینه اجاره سالن‌های استیجاری برای ۵ سال اول دارای حدود ۳۰ درصد تخفیف خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب‌باغی ضمن تشریح حمایت های منطقه آزاد ارس از فعالان عرصه فناوری اظهار داشت: یکی مهم‌ترین مشوق‌های شرکت‌های فناور عدم شرکت این شرکت‌ها در مناقصات است و ما بدون برگزاری مناقصه می‌توانیم پروژه‌های خود را به این شرکت‌ها واگذار کنیم که این اقدام در نوع خود بی‌نظیر است.

وی ادامه داد: تخفیف در عوارض پروانه ساخت به میزان ۵۰درصد، تخفیف در هزینه زمین به میزان ۳۰درصد،تخفیف در عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری به میزان ۱۰۰درصد از جمله دیگر حمایت‌هایی است که منطقه آزاد ارس از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌کند.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس از ساخت سالن‌های کوچک استیجاری برای شرکت‌های دانش‌بنیان در این منطقه خبر داد و افزود: هزینه اجاره سالن‌های استیجاری برای ۵سال اول دارای حدود ۳۰درصد تخفیف خواهد بود.

وی با اشاره به نقش اصلی مناطق آزاد در توسعه تکنولوژی در کشور گفت: یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های دولت در مناطق آزاد ورود تکنولوژی بود که در این خصوص آنگونه که باید و شاید نتوانسته‌ایم موفق باشیم و امروز باید در این مسیر قدم برداریم تا بتوانیم ضمن افزایش بهره‌وری مشکلات پیش رو را حل کنیم.

عرب‌باغی در گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در ارس اظهار کرد: حمایت از نسل جوان وظیفه تمام مدیران کشوری است چرا که امروز برای حل مشکلات کشور باید ضمن اعتماد به جوانان خلاق و متخصص تجربیات خود را در اختیار آنها قرار دهیم تا توانمندی‌های خود را در عرصه عمل نمایان کنند.

عرب باغی، پیوند علم و عمل را ضرورتی انکار‌ناپذیر دانست و گفت: یکی از علت‌های اصلی مشکلات کارخانه‌ها عدم ارتباط صحیح صنعت با دانشگاه و بالعکس می‌باشد؛ درحالیکه با هم‌افزایی بین جامعه دانشگاهی و صنعتی و افزایش ریسک‌پذیری و تقویت منابع مادی به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امروز خوشبختانه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار دولت قرار دارد اما این حمایت‌ها باید عملی و کافی باشد تا شاهد تحول در کشور باشیم، خاطرنشان کرد: ادامه حیات ما در گرو توجه به علم و توان اجرایی جوانان ایرانی است و تنها راه بهره‌مندی از توان دانش و تخصص داخل، جلوگیری از عوام فریبی و شعارگرایی و تقویت انگیزه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور می‌باشد.

شایان ذکر است در حاشیه این گردهمایی شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در محیطی تخصصی در نمایشگاه ویژه به ارائه توانمندی‌های خود می‌پردازند.

گفتنی است در این همایش ۸۵ شرکت دانش‌بنیان و ۶۵ شرکت فناور حضور دارند.