رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: موضوع بیکاری جوانان تحصیلکرده مهم‌ترین مشکل کشور است
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: موضوع بیکاری جوانان تحصیلکرده مهم‌ترین مشکل کشور است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که امروز کشور ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند موضوع بیکاری جوانان تحصیل کرده و جویای کار است و حل این مسئله به هیچ شکلی جز سرمایه‌گذاری صنعتی ممکن نیست. عصر تبریز: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که امروز کشور ما با […]

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که امروز کشور ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند موضوع بیکاری جوانان تحصیل کرده و جویای کار است و حل این مسئله به هیچ شکلی جز سرمایه‌گذاری صنعتی ممکن نیست.

عصر تبریز: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: یکی از مشکلاتی که امروز کشور ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند موضوع بیکاری جوانان تحصیل کرده و جویای کار است و حل این مسئله به هیچ شکلی جز سرمایه‌گذاری صنعتی ممکن نیست.

سلمان خدادادی ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه شهرک‌های صنعتی استان،‌ اظهار داشت: شهرک‌های صنعتی به عنوان بستر سرمایه‌گذاری صنعتی نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد.

نماینده مردم ملکان افزود:‌ یکی از مشکلاتی که امروز کشور ما با آن دست و پنجه نرم می‌کند موضوع بیکاری جوانان تحصیل کرده و جویای کار است و حل این مسئله به هیچ شکلی جز سرمایه‌گذاری صنعتی ممکن نیست.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت‌های دولتی از ایجاد شهرک‌های صنعتی، ادامه داد:‌ مجلس این آمادگی را دارد تا در جهت حمایت از تولید و عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هم در بودجه سالیانه و هم در برنامه ششم احکام لازم را برای تخصیص بودجه به شهرک های صنعتی به تصویب برساند.

خدادادی ادامه داد: نخستین شرط جذب سرمایه‌گذاری خارجی، جلب رضایت سرمایه‌گذاران داخلی می‌باشد و لازم است تا دولت در زمینه تکمیل زیرساخت ها و راه‌های دسترسی شهرک‌های صنعتی حمایت کامل را انجام دهد.

وی گفت:‌ شهرستان ملکان نیز به عنوان قطب تولید انگور و کشمش این ظرفیت را دارد تا در زمینه صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی فعال عمل کند و ظرفیت توسعه شهرک صنعتی موجود نیز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از وضعیت شهرک‌های صنعتی استان، اظهار کرد:‌ شرکت‌های شهرک‌های صنعتی به عنوان شرکت دولتی درآمد- هزینه‌ای و توسعه‌ای وظیفه خطیری بر عهده دارد.

سیدمرتضی نیرومند اسکویی افزود: برای اجرای هر چه بهتر وظایف خدمات رسانی در شهرک های صنعتی، لازم است تا دستگاه های خدمات رسان همراهی لازم را برای انتقال زیرساخت‌ها به شهرک‌های صنعتی داشته باشند.

وی ابراز کرد: ‌امیدواریم حمایت لازم از شهرک‌های صنعتی از سوی نمایندگان مجلس صورت پذیرد تا امکان خدمت رسانی هر چه بهتر به واحدهای تولیدی فراهم شود.

نیرومند اسکویی تاکید کرد: یکی از راه‌های حمایت از توسعه شهرک‌های صنعتی تخصیص بخشی از سه درصد مالیات بر ارزش افزوده سهم شهرداری‌ها به هزینه کرد در شهرک‌های صنعتی می‌باشد که لازم است تا مجلس در این زمینه قوانین صریح و روشنی را به تصویب برساند.