حکایت زندگی پیرزن نابینای بی‌سرپرست در یک اتاق ۶ متری
حکایت زندگی پیرزن نابینای بی‌سرپرست در یک اتاق ۶ متری

با تصویب کمیته کمک به نواحی همجوار منطقه آزاد ارس و دستور مدیرعامل سازمان، جهت رفع مشکل خانم ۸۵ ساله نابینا که تاسف بار و ناراحت‌کننده است مساعدت لازم صورت گرفت. عصر تبریز: مسؤول بسیج دانشجویی شهرستان جلفا از ساخت خانه برای پیرزن ۸۵ ساله نابینای بی‌سرپرست و خانواده ۳ نفری با سرپرستی پیرزن با […]

با تصویب کمیته کمک به نواحی همجوار منطقه آزاد ارس و دستور مدیرعامل سازمان، جهت رفع مشکل خانم ۸۵ ساله نابینا که تاسف بار و ناراحت‌کننده است مساعدت لازم صورت گرفت.

عصر تبریز: مسؤول بسیج دانشجویی شهرستان جلفا از ساخت خانه برای پیرزن ۸۵ ساله نابینای بی‌سرپرست و خانواده ۳ نفری با سرپرستی پیرزن با یک فرزند پسر معلول و دختر ۴۵ ساله خبر داد.

علی زینالی امروز گفت: تاکنون ۴ پروژه عمرانی در زمینه ساخت مسکن برای نیازمندان در این روستا آغاز کرده‌ایم که با حمایت خیران و ادارات شهرستان توانستیم یک واحد را تحویل دهیم. یک مورد دیگر نیز که متعلق به خانواده ۳ نفری با سرپرستی پیرزنی با یک فرزند پسر معلول و دختر ۴۵ ساله است که در مرحله نازک‌کاری است.

وی ادامه داد: مورد سوم مربوط به منزل مسکونی پیرزن ۸۵ ساله نابینا و بی‌سرپرست در روستای کومار سفلی می‌باشد که متاسفانه به‌دلیل عدم توجه سالیان سال در یک اتاق بدون امکانات اولیه زندگی می‌کند که با حمایت سازمان منطقه آزاد هم اکنون در دست احداث است.

زینالی افزود: پروژه چهارم نیز در مرحله تجهیز کارگاه است.

وی گفت: پروژه‌های در دست اقدام با حمایت و مشارکت کمیته امداد امام خمینی، بسیج سازندگی و دانشجویی استان و بخشی نیز از طریق خیرین تامین هزینه گردیده است.

زینالی از همراهی جهادگونه مسؤولان شهرستان جلفا و منطقه ارس تقدیر کرده و افزود: در کنار فعالیت‌های عمرانی، دانشجویان بسیجی اردوهای جهادی کلاس‌های آموزشی مختلفی را در رشته‌های گلدوزی، خیاطی، قالی‌بافی، نقاشی، قرآن و نهج‌البلاغه و رشته‌های ورزشی برای اقشار مختلف مردم این روستا در طول تابستان برگزار کردند.

وی گفت: به گفته مردم روستا پس از گذشت ۳۷ سال از انقلاب تاکنون به این میزان حضور مسؤولان نظام در این روستا اتفاق نیفتاده است.

زینالی افزود: ضمنا در روستای شجاع یک پروژه و در هادیشهر یک پروژه در حال احداث است.

مدیر فرهنگی منطقه آزاد ارس در حاشیه بازدید از این اردوهای جهادی گفت: با تصویب کمیته کمک به نواحی همجوار منطقه آزاد ارس و دستور مدیرعامل سازمان، جهت رفع مشکل خانم ۸۵ ساله نابینا که تاسف بار و ناراحت‌کننده است مساعدت لازم صورت گرفت.

ابراهیم نصیری افزود: همچنین برای کمک به رفع محرومیت موجود در تنها مدرسه ابتدایی روستا از نظر بهداشتی و آموزشی در وضعیت اسفناکی قرار دارد مساعدت لازم از طریق اردوی جهادی صورت می‌گیرد.

وی گفت: قدردان حضور بسیجیان دانشجوی دانشگاه صنعتی سهند در این روستا هستیم و از بسیج دانشجویی شهرستان بخاطر پیگیری این امور سپاسگزاریم.

نصیری افزود: سازمان منطقه آزاد ارس در جهت کمک به نواحی همجوار خود به‌ویژه مساعدت برای تکمیل زیرساخت‌های عمرانی در حوزه‌های مختلف همه ساله اعتباراتی را در قالب کمک به نواحی جوار پیش بینی و هزینه می‌کند.

وی گفت: در سال‌های گذشته و جاری این بودجه به‌صورت منظم هزینه شده و در قالب تفاهم‌نامه‌هایی با دستگاه‌های مرتبط با موضوع به توسعه نواحی همجوار کمک شده است. هرچند باید بپذیریم که عمق محرومیت‌ها به‌ویژه در نقاط روستایی بیشتر بوده و جبران آنها به زمان و هزینه بالایی نیاز دارد.

گفتنی است روستای کمار سفلی دراستان آذربایجان شرقی از توابع شهرستان جلفا و بخش سیه رود دارای حدود ۱۸۰ خانوار و ۸۰۰ نفر جمعیت است. این روستا یک مدرسه ابتدایی مستقل و یک مدرسه راهنمایی مشترک با روستای همجوار خود کمار علیا دارد.

تصاویری از پروژه های جهادی بسیج و مدرسه روستا را در زیر مشاهده می‌کنید:

۱۳۹۵۰۷۱۸۰۰۰۲۴۴_photol ۱۳۹۵۰۷۱۸۰۰۰۲۰۴_photol ۱۳۹۵۰۷۱۸۰۰۰۲۰۸_photol ۱۳۹۵۰۷۱۸۰۰۰۲۱۲_photol ۱۳۹۵۰۷۱۸۰۰۰۲۱۶_photol