۲۴ درصد ازدواج ها در آذربایجان‌شرقی به طلاق منتهی می‌شود
۲۴ درصد ازدواج ها در آذربایجان‌شرقی به طلاق منتهی می‌شود

در ماه های اخیر، پنج آسیب به عنوان آسیب های اولویت دار کشور مطرح شده که شامل  اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق، فساد و فحشا و … است که بر اساس ابلاغیه وزارت کشور، مقرر شده است که تمامی دستگاه ها اقدام به انجام کار خارق العاده بکنند نه اینکه وطایف ذاتی و روزمره خود را […]

در ماه های اخیر، پنج آسیب به عنوان آسیب های اولویت دار کشور مطرح شده که شامل  اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق، فساد و فحشا و … است که بر اساس ابلاغیه وزارت کشور، مقرر شده است که تمامی دستگاه ها اقدام به انجام کار خارق العاده بکنند نه اینکه وطایف ذاتی و روزمره خود را انجام دهند.

عصر تبریز: مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی گفت: ۲۴ درصد ازدواج ها در استان به طلاق منتهی می شود.

سردار حسن استورآذر در نشست “تحلیل و بررسی اجرای اولین دوره کارگاه های توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده” با تقدیر از عملکرد سازمان جهاد دانشگاهی استان در برگزاری این دوره های آموزشی اظهار کرد: وجود سازمان جهاد دانشگاهی در سطح کشور، یک نعمت است و در استان نیز اقدامات درخشانی را شاهد بوده ایم.

وی با اشاره به اجرای سه پایش کشوری در حوزه مسائل اجتماعی در سه سال اخیر عنوان کرد: خوشبختانه وضعیت شاخص های اجتماعی استان از میانگین کشوری، بالاتر و بهتر است و در بعضی موارد جای تاسف است که جای ارزش ها و ضد ارزش ها در جامه تغییر می یابد.

وی با بیان اینکه متاسفانه بعد از دوره دفاع مقدس، شاهد سیر نزولی سرمایه های انسانی ارزشی و در نتبجه افزایش ناهنجاری های اجتماعی هستیم ادامه داد: در ماه های اخیر، پنج آسیب به عنوان آسیب های اولویت دار کشور مطرح شده که شامل  اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق، فساد و فحشا و … است که بر اساس ابلاغیه وزارت کشور، مقرر شده است که تمامی دستگاه ها اقدام به انجام کار خارق العاده بکنند نه اینکه وطایف ذاتی و روزمره خود را انجام دهند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری با تاکید بر لزوم تلاش در راستای افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه امور خانواده و بانوان ابراز کرد: تعداد سمن های فعال در استان در حوزه امور خیریه و موارد این چنینی خوب است ولی باید نهایت تلاش برای افزایش سمن های فعال در حوزه خانواده و بانوان افزایش یابد.

استوارآذر با اشاره به کنترل آسیب‌های اجتماعی در استان ادامه داد: خوشبختانه پس از استقرار دولت تدبیر و امید، استان آذربایجان شرقی در سایه تلاش مدیریت استان و دستگاه های مسئول، به استانی عاری از معتاد متجاهر تبدیل شده است.

وی با انتقاد از فاصله عمیق دانشگاه ها با مسائل اجتماعی در استان و کشور افزود: برآیندی که در این خصوص در جامعه وجود دارد حاکی از عدم تعامل خوب دانشگاه با جامعه است.

به گفته وی، عدم توجه برخی از نهادهای مسئول و سازمان ها به امر فرهنگ، باعث شده که حاکمیت ارزش ها نسبت به اوایل انقلاب در جامعه کاهش یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار طلاق در استان اظهار کرد: متاسفانه بر اساس آخرین آمار، ۲۴ درصد ازدواج ها به طلاق منجر می شود که این آمار در شهرستان تبریز، بسیار اسف ناک تر از آمار استانی است و به جرات می توان گفت که شهرستان ها، روی تبریز را سفید کرده اند./ایسنا