مقامات انتظامی استان خبر دادند؛ دستگیری سارقان حرفه‌ای منازل در تبریز/ دستگیری ۵ سارق با ۳۳ فقره سرقت در تبریز
مقامات انتظامی استان خبر دادند؛ دستگیری سارقان حرفه‌ای منازل در تبریز/ دستگیری ۵ سارق با ۳۳ فقره سرقت در تبریز

عصر تبریز: فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز از شناسایی و دستگیری دو سارق حرفه‌ای منازل، توسط ماموران کلانتری ۱۲ عباسی خبر داد. فرهنگ نوروزی گفت: در پی وقوع سرقت از منزل یکی از شهروندان در منطقه‌ای از تبریز، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی ادامه داد: […]

عصر تبریز: فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز از شناسایی و دستگیری دو سارق حرفه‌ای منازل، توسط ماموران کلانتری ۱۲ عباسی خبر داد.
فرهنگ نوروزی گفت: در پی وقوع سرقت از منزل یکی از شهروندان در منطقه‌ای از تبریز، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران کلانتری ۱۲ عباسی تبریز پس از انجام تحقیقات اولیه و بررسی شواهد موجود، موفق شدند دو نفر متهم را شناسایی کرده و در یک عملیات غافلگیرانه آنان را در محل اختفایشان دستگیر کنند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: این دو متهم ابتدا منکر هرگونه سرقت می‌شدند، اما در بازجویی‌های انجام شده به سرقت این منزل اعتراف کردند که لوازم سرقتی نیز در بازرسی از محل اختفای آنان کشف و ضبط شد.
نوروزی خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز در پایان از شهروندان خواست تا به تردد افراد غریبه و مشکوک در مجتمع های مسکونی حساس باشند و درصورت وجود هرگونه موارد مشکوک، مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ شهرستان اطلاع دهند.
دستگیری ۵ سارق با ۳۳ فقره سرقت در تبریز

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان‌شرقی نیز از دستگیری پنج سارق حرفه‌ای با ۳۳ فقره سرقت در تبریز خبر داد.
صابر عباس‌زاده پیش از ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت به روش کیف‌قاپی، سرقت منزل و اماکن از نقاط مختلف کلانشهر تبریز، شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات اولیه و با به دست آوردن سر نخ‌هایی، سارقان حرفه‌ای را شناسایی و در عملیاتی آنان را دستگیر کردند، افزود: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد این سارقان از داخل مغازه‌ها و نیز از اماکن و منزل سرقت می‌کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه متهمان تاکنون به ۳۳ فقره سرقت اعتراف کرده‌اند، افزود: ارزش ریالی سرقت‌های کشف شده ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
عباس‌زاده گفت: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.