انتشار کتاب «موسیقی دوستی ایران و آذربایجان» در باکو
انتشار کتاب «موسیقی دوستی ایران و آذربایجان» در باکو

کتاب «موسیقی دوستی ایران و آذربایجان» به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در باکو چاپ و منتشر شد. عصر تبریز: کتاب «موسیقی دوستی ایران و آذربایجان» به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در باکو چاپ و منتشر شد. به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این کتاب که توسط توفیق باکی خانف، […]

کتاب «موسیقی دوستی ایران و آذربایجان» به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در باکو چاپ و منتشر شد.

عصر تبریز: کتاب «موسیقی دوستی ایران و آذربایجان» به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در باکو چاپ و منتشر شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این کتاب که توسط توفیق باکی خانف، از موسیقی دانان و آهنگسازان مشهور جمهوری آذربایجان به رشته تحریر درآمده و با اشعار سروده شده شاهین فاضل تنظیم شده با همکاری نمایندگی فرهنگی کشورمان در باکو به زیور چاپ آراسته شده است.

۴۳۶۴dfe0_90d8_437e_bea6_eefcf5365da0

در راستای چاپ این اثر فرهنگی، توفیق باکی خانف، موسیقی دان و آهنگساز مشهور آذربایجان ضمن حضور در محل رایزنی فرهنگی ایران و دیدار با ابراهیمی، رایزن فرهنگی کشورمان به بیان مباحثی در خصوص سرود ساخته شده پرداخت.

bf9a8f5e_7714_4e3d_b7e7_eab833c8350f

رایزن فرهنگی کشورمان نیز با اشاره به اشتراکات موجود فرهنگی، اینگونه اقدامات را از سوی نخبگان فرهنگی و هنری موجب تقویت روابط فرهنگی دو جانبه دانست و اظهار کرد: در پی هماهنگی‌های بعمل آمده این سرود توسط گروههای موسیقی مشترک ایران و آذربایجان در هر دو کشور اجرا خواهد شد.

وی  ادامه داد: اخیراً سرود دوستی ایران و آذربایجان به طور آزمایشی توسط ارکستر بزرگ آذربایجان در مراسم بزرگداشت ۸۵ سالگی توفیق باکی خانف در سالن بزرگ فلارمونیای شهر باکو با حضور مسئولان فرهنگی جمهوری آذربایجان و رایزن فرهنگی کشورمان در باکو به اجرا درآمد و مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

بنابر اعلام این خبر، در این دیدار مقرر شد تا اجرای سرود مذکور همزمان با برگزاری هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان که در اواخر سال جاری در تهران و چند شهر کشورمان صورت می‌گیرد، اجرا شود.