نجات افراد محبوس شده در آسانسور و اطفاء آتش سوزی خودرو بیشترین ماموریت آتش نشانان تبریز
نجات افراد محبوس شده در آسانسور و اطفاء آتش سوزی خودرو بیشترین ماموریت آتش نشانان تبریز

۳۶ درصد عملیات‌های آتش نشانی مربوط به عملیات‌های نجات افراد محبوس شده در آسانسور بوده و آتش سوزی خودرو نیز در رتبه دیگر قرار دارد. عصر تبریز: مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز با اشاره به حوادث رخ داده در سال گذشته گفت: ۳۶ درصد عملیات‌های آتش نشانی مربوط به عملیات‌های نجات افراد محبوس شده […]

۳۶ درصد عملیات‌های آتش نشانی مربوط به عملیات‌های نجات افراد محبوس شده در آسانسور بوده و آتش سوزی خودرو نیز در رتبه دیگر قرار دارد.

عصر تبریز: مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز با اشاره به حوادث رخ داده در سال گذشته گفت: ۳۶ درصد عملیات‌های آتش نشانی مربوط به عملیات‌های نجات افراد محبوس شده در آسانسور بوده و آتش سوزی خودرو نیز در رتبه دیگر قرار دارد.
داود طالب‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری یازدهمین المپیاد عملیاتی ورزشی آتش‌نشانان کشور در تبریز اظهار داشت: این المپیاد با توجه به اینکه همه ساله در بخش مختلف در دو شهر جداگانه با تعداد ۱۶۰ نفر شرکت کننده برگزار می‌شد، امسال ضمن برگزاری هر دو بخش در تبریز، یک هزار و ۱۰۰ شرکت کننده و ۶۰ داور در آن حضور یافتند و با توجه به وجود  مشکلات در سازمان شهرداری‌ها طی سال‌های اخیر، نظر بر عدم برگزاری این المپیاد در کشور بود که شهرداری تبریز برگزاری این المپیاد را مختلف بر عهده گرفت.
وی المپیاد عملیاتی – ورزشی را میدان انتقال تجربیات آتش‌نشانان سراسر کشور به یکدیگر عنوان کرد و افزود: در مسابقات آتش‌نشانی برد و باخت معنایی نداشته و برگزاری سالانه این مسابقات موجب آمادگی جسمانی آتش‌نشانان می‌شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه ۲۰ ایستگاه آتش‌نشانی در تبریز درحال فعالیت است، ادامه داد: از سال گذشته تاکنون خوشبختانه آتش‌نشانی تبریز با مشکل خاصی روبه‌رو نبوده و ضمن آموزش‌های لازم برای شهروندان، در حال پیشگیری از حوادث است.
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی تبریز با اشاره به حوادث رخ داده در سال گذشته گفت: ۳۶ درصد عملیات‌های آتش‌نشانی مربوط به عملیات های نجات افراد محبوس  شده در آسانسور بوده و آتش‌سوزی خودرو نیز در رتبه دیگر قرار دارد.
وی در ادامه از افتتاح دو ایستگاه آتش‌نشانی تا پایان سال خبر داد و افزود: احداث دو ایستگاه آتش‌نشانی با پیشرفت ۸۰ درصدی تا پایان امسال تجهیزات آن نیز فراهم شده و افتتاح می‌شود که برای هر آتش‌نشان بالای ۱۶ میلیون تومان تجهیزات لازم است.
طالب‌نژاد اظهار داشت: ‌۱۶۴ دستگاه نقلیه و ۴۲۰ نفر در حوزه عملیات  سازمان آتش‌نشانی فعالیت می‌کنند.