در کنار عنوان “تبریز، شهر بدون گدا”، “تبریز شهر بدون معتاد متجاهر” نیز اضافه شده / معتاد متجاهر معرفی کنید و پاداش بگیرید/ علل افزایش خودکُشی و طلاق را بررسی می‌کنیم
در کنار عنوان “تبریز، شهر بدون گدا”، “تبریز شهر بدون معتاد متجاهر” نیز اضافه شده / معتاد متجاهر معرفی کنید و پاداش بگیرید/ علل افزایش خودکُشی و طلاق را بررسی می‌کنیم

ما در استان علاقه‌مند هستیم همانطور که در مسائل اقتصادی پایلوت هستیم، در مبارزه با معضلات اجتماعی و فرهنگی هم به عنوان استان پایلوت و الگو عمل کنیم. عصر تبریز: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ما در استان علاقه‌مند هستیم همانطور که در مسائل اقتصادی پایلوت هستیم، در مبارزه با معضلات اجتماعی و فرهنگی هم به عنوان […]

ما در استان علاقه‌مند هستیم همانطور که در مسائل اقتصادی پایلوت هستیم، در مبارزه با معضلات اجتماعی و فرهنگی هم به عنوان استان پایلوت و الگو عمل کنیم.

عصر تبریز: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ما در استان علاقه‌مند هستیم همانطور که در مسائل اقتصادی پایلوت هستیم، در مبارزه با معضلات اجتماعی و فرهنگی هم به عنوان استان پایلوت و الگو عمل کنیم.

اسماعیل جبارزاده صبح امروز در گردهمایی معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌های کل استان‌ها کشور در تبریز اظهار داشت: در طول سه سال گذشته براساس نظرسنجی که از مردم استان داشتیم بالای ۸۰ درصد مردم مبارزه با اعتیار را از مسئولان درخواست داشتند که در دستور کار مسئولان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در پایان سال ۹۴ مهم‌ترین درخواست مردم که بحث مقابله با اعتیاد و ظواهر ناخوشایند آن بود، رنگ تحقق به خود گرفت و با همت مسئولان دادگستری آذربایجان‌شرقی را به عنوان استان عاری از معتاد متجاهر اعلام کردیم، افزود: همچنین ما برای کسانی که در سطح استان می‌توانستند معتاد متجاهری معرفی کنند، جایزه تعیین کردیم که همین امر اثر مثبتی در روحیه مردم خواهد داشت.

جبارزاده تصریح کرد: از گذشته افتخار داشتیم در مبارزه با یکی از مظاهر زشت اجتماعی که بحث تکدی‌گری بود، پیشتاز هستیم و  تبریز عنوان شهر بدون گدا را یدک می‌کشید و ما در سال ۹۵ عنوان استان بدون معتاد متجاهر را هم به نام خود ثبت کردیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: همکاران نیروی انتظامی در بحث بررسی علل خودکشی‌ها و بررسی علل افزایش طلاق و شهرداری در بحث حاشیه‌نشینی اقدامات ارزنده‌ای را آغاز کرده‌اند تا این معضلات اجتماعی را نیز به تدریج به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار نفر در حواشی تبریز اسکان یافته‌اند که مقدمه‌ای بر وقوع دیگر جرائم است، اضافه کرد: خوشحال خواهیم بود که نتایج این نشست تخصصی را به عنوان راه حل و نسخه عملی برای مقابله با جرم و آسیب‌های اجتماعی مورد توجه قرار دهیم.

این مسئول همچنین گفت: در بحث حاشیه‌شینی نگرانی دیگری داریم که مربوط به ساکنان مساکن مهر است؛ در واقع اگر زیرساخت‌های فرهنگی لازم در این مناطق ایجاد نشود، تهدید دیگری بر تهدیدات گذشته اضافه خواهد شد و از همکاران دادگستری تقاضا داریم ارائه طریق کنند که چگونه از تبدیل مساکن مهر به مجموعه‌های مشابه حاشیه‌نشینی پیشگیری کنیم.

وی با اشاره به احداث مرکز ماده ۱۶ نگهداری معتادان متجاهر اذعان داشت: بحث بهبود، درمان، اشتغال زایی و آموزش به مبتلایان به اعتیاد را در این مرکز فراهم کردیم و آماده هستیم با توسعه چنین مراکزی خدمت دیگری بر خدمات ارزنده استان اضافه کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ما در استان علاقه‌مند هستیم همانطور که در مسائل اقتصادی پایلوت هستیم در مبارزه با معضلات اجتماعی و فرهنگی هم به عنوان استان پایلوت و الگو عمل کنیم، افزود: بر اساس آنچه که شایسته این مردم متدین و انقلابی است باید کلانشهرها و استان‌ها عاری از معضلات اجتماعی باشد.