تاسیس مرکز صنعتی و سرمایه‌گذاری ایران و چین در منطقه آزاد ارس
تاسیس مرکز صنعتی و سرمایه‌گذاری ایران و چین در منطقه آزاد ارس

عصر تبریز: در دیدار مدیرعامل منطقه آزاد ارس با گروه سرمایه‌گذاری تکنولوژی و علمی ایران و چین(جی جیان) زمینه‌های همکاری منطقه آزاد ارس و شرکت‌های چینی در زمینه‌های صنعتی، علمی و نمایشگاهی بررسی شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب‌باغی در نشست با سرمایه‌گذاران چینی اظهار داشت: […]

عصر تبریز: در دیدار مدیرعامل منطقه آزاد ارس با گروه سرمایه‌گذاری تکنولوژی و علمی ایران و چین(جی جیان) زمینه‌های همکاری منطقه آزاد ارس و شرکت‌های چینی در زمینه‌های صنعتی، علمی و نمایشگاهی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب‌باغی در نشست با سرمایه‌گذاران چینی اظهار داشت: زمین‌ها و سالن‌های آماده برای فعالیت شرکت‌های چینی در ارس وجود دارد تا بخشی از این منطقه به یک مرکز صنعتی و سرمایه‌گذاری به نام مرکز سرمایه‌گذاری ایران و چین تبدیل شود.

وی با اشاره به علاقمندی سازمان منطقه آزاد ارس به جذب سرمایه‌گذار خارجی، گفت: معافیت‌های مالیاتی، تخفیف در قیمت زمین و دیگر مشوق‌ها از جمله مزایایی است که در راستای جذب سرمایه‌گذاران خارجی در ارس ایجاد شده است.

عرب‌باغی تصریح کرد: ضمن فراهم‌سازی زمینه‌های همکاری شرکت‌های ایرانی با چینی آمادگی داریم تا از سرمایه‌گذاران داخلی برای همکاری با شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران چینی دعوت کنیم.

وی در مورد مزیت‌های منطقه در مورد تاسیس پالایشگاه و فعالیت شرکت‌های دولتی نفتی چین، خاطرنشان کرد: در منطقه آزاد ارس می‌توانیم مواد اولیه نفتی را برای پالایشگاه‌ها به طور کامل تامین کنیم و از سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه استقبال می‌کنیم.

گفتنی است سرمایه‌گذاری در مورد تولید غذای آماده (نودل) با توجه به ظرفیت‌های گردشگری موجود ارس از دیگر موارد مهمی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.