تمایل چینی‌ها برای ایجاد اولین بانک خارجی در ارس
تمایل چینی‌ها برای ایجاد اولین بانک خارجی در ارس

عصر تبریز: مدیر گروه سرمایه‌گذاری تکنولوژی و علمی ایران و چین(جی جیانگ) گفت: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته، قصد داریم تا اولین بانک خارجی را در منطقه آزاد ارس دایر کنیم تا فعالیت‌های بانکی بین ایران و چین تسهیل شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، برودلین چن در دیدار مدیرعامل منطقه […]

عصر تبریز: مدیر گروه سرمایه‌گذاری تکنولوژی و علمی ایران و چین(جی جیانگ) گفت: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته، قصد داریم تا اولین بانک خارجی را در منطقه آزاد ارس دایر کنیم تا فعالیت‌های بانکی بین ایران و چین تسهیل شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، برودلین چن در دیدار مدیرعامل منطقه ارس اظهار داشت: ارس می‌تواند به مرکز دائمی نمایشگاهی کالاهای چینی تبدیل شود.

وی افزود: دولت چین از تاسیس مراکز نمایشگاهی و صنعتی مشترک چینی و ایرانی حمایت می‌کند.

برودلین چن در مورد اهداف حضور در منطقه آزاد ارس، تاکید کرد: قبلا نیز در این زمینه بازدید و مطالعاتی داشته‌ایم و هدف اصلی این بازدید، عملیاتی‌ کردن فرآیند سرمایه‌گذاری با دریافت جزئیات و اطلاعات بیشتر است.

چن عنوان کرد: برای نمونه علاقمندیم تا بدانیم که کدام پروژه‌ها در منطقه در اولویت سرمایه‌گذاری قرار دارند و بر اساس آن اقدام به سرمایه‌گذاری کنیم.

وی اظهار کرد: نماینده‌های شرکت‌هایی در زمینه ساختمان‌سازی، توسعه راه آهن و شرکت‌های صنعتی در این جلسه حضور دارند و این افراد نماینده یک شرکت نفتی بزرگ دولتی چینی هستند که برای سرمایه‌گذاری آماده هستند.

چن خاطرنشان کرد: شرکت نفتی دولتی چین در منطقه آزاد ارس دو پروژه پالایشگاهی با حجم سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورو را اجرایی می‌کند.

وی در مورد صنایع زیست محیطی مد نظر این هئیت نیز گفت: برنامه‌هایی برای بازیافت زباله‌های کاغذی برای تولید کاغذ دیواری و چند طرح دیگر از جمله تولید خودروهای برقی و الکترونیکی نیز در برنامه کاری این هیئت وجود دارد.

چن تاکید کرد: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته، قصد داریم تا اولین بانک خارجی را در منطقه آزاد ارس دایر کنیم تا فعالیت‌های بانکی بین ایران و چین تسهیل شود.

گفتنی است هیئت سرمایه‌گذاری ایران و چین متشکل از هولدینگ شرکت‌های بزرگ چینی است که در زمینه های متفاوت فعالیت می‌کنند و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنایع سنگین، امور زیرساختی و صنایع سبک در این بازدید مورد توجه قرار گرفته است.

منطقه آزاد ارس به دلیل ظرفیت‌های بالای سرمایه‌گذاری مورد توجه شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی است و در طول ۲ سال گذشته بیش از ۸۵ هیئت خارجی از کشورهای مختلف از منطقه آزاد ارس بازدید کرده‌اند.