نقش ارزنده صدا و سیما در کاهش وقوع جرم
نقش ارزنده صدا و سیما در کاهش وقوع جرم

معاون امور استانهای صداوسیما نقش و وظیفه رسانه ملی در پیشگیری و کاهش وقوع جرم را بسیار مهم و کارآمد ارزیابی کرد. دکتر علی دارابی در همایش دو روزه معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری های استان های کشور که به میزبانی شهر تبریز برگزار شد با اشاره به جایگاه حساس قوه قضائیه […]

معاون امور استانهای صداوسیما نقش و وظیفه رسانه ملی در پیشگیری و کاهش وقوع جرم را بسیار مهم و کارآمد ارزیابی کرد.

دکتر علی دارابی در همایش دو روزه معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری های استان های کشور که به میزبانی شهر تبریز برگزار شد با اشاره به جایگاه حساس قوه قضائیه ، این تشکیلات را پناه مردم عنوان کرد و گفت : رسانه ملی می تواند با تعامل و همکاری ارزنده با قوه قضائیه نقش مهم و موثری در کاهش جرم های اجتماعی داشته باشد .
وی افزود : به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا و درایت رهبری خردمندانه ، امروز در جمهوری اسلامی ایران ۱۲۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی داریم که بیش از ۷۰ شبکه آن مربوط به استانها می شود و می تواند بسته به نوع جرائم هر استان ، نقش آموزش و پیشگیرانه ای در کاهش و جلوگیری از آن جرائم داشته باشد .
معاون امور استانهای رسانه ملی با اشاره به اینکه ۱۲۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی به بیش از ۳۵ زبان فراملی پخش می شوند گفت : شبکه های استانی ما چهارمین شبکه های پرمخاطب در کشور هستند و با ۲۴ ساعت برنامه می توانند تاثیر بسزایی در آموزش و فرهنگ سازی استانها داشته باشند.
دارابی تعدد تهدید شبکه های برونمرزی را نشان قدرت جمهوری اسلامی عنوان کرد و خاطر نشان شد : امروزه ۲۱۷ شبکه فارسی زبان در سراسر دنیا بر علیه ما برنامه تولید و پخش می کنند .
وی تصریح کرد : رسانه ملی در قالب برنامه های نمایشی ، مستند ، گزارش و گفتگو محور و نیز با تشکیل کارگروه و امضای توافق نامه با قوه قضائیه نقش و رسالت خود را در پیشگیری و کاهش وقوع جرم انجام خواهد داد .
دارابی آموزش افراد جامعه ، گفتمان سازی و مطالبه گری را از راههای مهم و تاثیرگذار در این عرصه دانست و گفت: با این سه عنصر و آینده پژوهی می توانیم حرکتی رو به جلو و مفید داشته باشیم چرا که آینده ساختنی است و باید بدون توقف در این راه قدم برداریم تا آیندگان و فرزندانمان از ما راضی و شاکر باشند .