پخش بیش از ۹ هزار دقیقه برنامه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی از صدا‌وسیمای آذربایجان‌شرقی
پخش بیش از ۹ هزار دقیقه برنامه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی از صدا‌وسیمای آذربایجان‌شرقی

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی از پخش ۹ هزار و ۹۹۲ دقیقه برنامه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی از صدا‌وسیمای استان در نیمه نخست امسال خبر داد. عصر تبریز: مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی از پخش ۹ هزار و ۹۹۲ دقیقه برنامه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی از صدا‌وسیمای استان در نیمه نخست امسال خبر […]

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی از پخش ۹ هزار و ۹۹۲ دقیقه برنامه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی از صدا‌وسیمای استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

عصر تبریز: مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی از پخش ۹ هزار و ۹۹۲ دقیقه برنامه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی از صدا‌وسیمای استان در نیمه نخست امسال خبر داد.
محسن لطیفی امشب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی عاشورا اظهار داشت: در ۶ ماهه امسال در حوزه سیما ۳ هزار و ۲۱۶ دقیقه، صدا ۵ هزار و ۷۶۵ دقیقه و خبر ۹۶۱ دقیقه و در مجموع ۹ هزار و ۹۹۲ دقیقه برنامه در ارتباط با اقتصاد مقاومتی پخش کردیم.
وی افزود: برنامه‌های ما بیشتر با رویکرد اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی، صرفه‌جویی، مصرف تولیدات داخلی، بازتاب عملکرد و روند اقدامات دستگاه ها، برجسته‌سازی اقدامات در عین بررسی کارشناسی و ارزیابی آنها صورت می‌گیرد.
لطیفی همچنین به تبیین موضوع اقتصاد مقاومتی، اطلاع رسانی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان، معرفی و تجلیل از بازیگران اصلی عرصه تحقق اقتصاد مقاومتی و تقبیح استفاده از کالای خارجی اشاره کرد و افزود: تلاش کردیم موضوع اقتصاد مقاومتی به مطالبه عمومی مردم تبدیل شود و به پیگیری روند فعالیت های اقتصاد مقاومتی و دستگاه های ذیربط پرداختیم.
وی اذعان داشت: چندین پژوهش کاربردی و راهبردی برای برنامه‌سازی انجام شده که پژوهش صنعت چرم و کفش، ۲۰ محصول ویژه دامی و کشاورزی، کارآفرینان برتر استان، تبلیغات بازرانی رادیو و تلویزیون، فرهنگ خرید مردم تبریز و دریاچه ارومیه  از جمله آنها بوده و برنامه‌سازی‌ها هم بر اساس این پژوهش‌ها انجام گرفته است.
مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در این عرصه ۶ گفت‌و‌گوی ویژه و ۱۳ گزارش تولید شده و ۷۸ گزارش تولیدی قرار است تولید و پخش شود، ۵۱ گزارش خبری و ۷۶ خبر مکتوب نیز تولید و پخش شده است.
وی با بیان اینکه، موضوعات برنامه‌های تولیدی، مواردی مثل اقتصاد مقاومتی به عنوان اولویت اصلی استان، لوازم خانگی، ورنی اهر، صرفه جویی در مصرف برق و .. بوده است، افزود: مجموع مستندهای تلویزیونی تولید شده نیز در موضوعاتی مثل کارآفرینی؛ ظرفیت‌های معدنی، ظرفیت‌های گردشگری، چرم و کفش بوده است.
این مسئول به پخش برنامه‌هایی مثل برنامه عیار در ارتباط با ظرفیت‌های اقتصادی استان و مستندهای ویژه مانند گردون همت با موضوع معرفی صنعت نخودپزی در ممقان و بوی تلخ چرم در رابطه با صنعت چرم و کفش اشاره کرد.
لطیفی از برنامه گفت‌و‌گو محور قرارگاه با حضور جبارزاده، رحمانی فضلی و نوبخت یاد و اضافه کرد: کلام ولایت، گئجه‌لر، شهریمیز کندیکیز، پلکان و تبریزیم، برنامه شورای اداری استان، عطر آدینه، منتخبان از دیگر برنامه‌های پخش شده و در حال پخش هستند.
مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی برنامه‌های صدا را شامل چرتکه، رهنمود، حجره، ارمغان طبیعت، روستای ما، آهنگ تلاش، سیزلر مسئوللار، یاز گئجه سی، سحرلر، افق روشن، مستند اقتصاد پایدار و رادیو برون مرزی را شامل برنامه‌های معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی استان و ایران عنوان کرد.