در شش ماهه نخست امسال؛ کاهش ۱٫۷ درصدی مراجعین نزاع در کشور/ نزاع، بیش از ۲۱ هزار آذربایجانی را راهی پزشکی قانونی کرد
در شش ماهه نخست امسال؛ کاهش ۱٫۷ درصدی مراجعین نزاع در کشور/ نزاع، بیش از ۲۱ هزار آذربایجانی را راهی پزشکی قانونی کرد

در نیمه اول سال جاری ۳۱۵ هزار و ۸۶۲ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعین نزاع ۳۲۱ هزار و ۱۷۷ نفر بود، ۱٫۷ درصد کاهش یافته است. عصر تبریز: در نیمه اول سال جاری ۳۱۵ هزار […]

در نیمه اول سال جاری ۳۱۵ هزار و ۸۶۲ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعین نزاع ۳۲۱ هزار و ۱۷۷ نفر بود، ۱٫۷ درصد کاهش یافته است.

عصر تبریز: در نیمه اول سال جاری ۳۱۵ هزار و ۸۶۲ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعین نزاع ۳۲۱ هزار و ۱۷۷ نفر بود، ۱٫۷ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در شش ماهه اول امسال از کل مصدومان نزاع ۲۱۸ هزار و ۳۶۱ مرد و ۹۷ هزار و ۵۰۱ نفر زن بودند.

در این مدت استان های تهران با ۵۵ هزار و ۲۴۴، خراسان رضوی با ۲۶ هزار و ۸۱ و اصفهان با ۲۳ هزار و ۲۵ نفر بیشترین و استان های ایلام با یکهزار و ۹۲۴، خراسان جنوبی با دو هزار و ۲۳ و سمنان با دو هزار و ۳۹۴ نفر کمترین آمار مراجعین نزاع را داشته اند.

در شهریور ماه سال جاری نیز آمار مراجعین نزاع با کاهش ۲٫۳ درصدی مواجه بود. این آمار از ۵۴ هزار و ۴۹۸ مورد در شهریور ماه سال گذشته به ۵۳ هزار و ۲۳۴ مورد در شهریور امسال کاهش یافت.

همچنین درشش ماهه نخست سال جاری۲۱ هزار و۲۵۳ نفر بدلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی آذربایجان شرقی مراجعه کردند. این رقم درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد مراجعین ۲۱ هزار و ۲۰۵ نفر بود حدود ۴۸ نفر افزایش نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، از کل مراجعین نزاع در شش ماهه نخست سال جاری ۵ هزارو ۳۹۲ نفر زن و ۱۵ هزار و ۸۶۱ نفر مرد بودند. این در حالی است تعداد مراجعین زن در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است.

بر اساس همین گزارش کل آمار مراجعین مدعی نزاع در سال ۹۴برابر با ۳۴ هزار و ۸۰۵ نفر بوده که از این تعداد ۹ هزار و۳۵ نفر زن و ۲۵ هزار و ۷۷۰ نفر مرد بودند.

گفتنی است مراجعین مدعی نزاع در شهریور ماه سال گذشته برابر با ۳ هزار و ۳۱۲ نفر بود که این رقم درشهریور سال جاری به ۳ هزار و ۵۱۵ نفر افزایش یافته است.