واکنش رئیس شورای شهر تبریز نسبت به خبر محکومیتش:رای صادره قضایی و کیفری نیست!/ از دید من حتی تخلف کوچکی هم وجود ندارد
واکنش رئیس شورای شهر تبریز نسبت به خبر محکومیتش:رای صادره قضایی و کیفری نیست!/ از دید من حتی تخلف کوچکی هم وجود ندارد

این رای یک رای اداری بوده که به برداشت سازمان بازرسی از لایحه هبه ربط دارد. عصر تبریز: رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نسبت به محکومیتش توسط شورای حل اختلاف فرمانداری واکنش نشان داد و گفت: این رای یک رای اداری بوده که به برداشت سازمان بازرسی از لایحه هبه ربط دارد. شهرام دبیری لحظاتی […]

این رای یک رای اداری بوده که به برداشت سازمان بازرسی از لایحه هبه ربط دارد.

عصر تبریز: رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نسبت به محکومیتش توسط شورای حل اختلاف فرمانداری واکنش نشان داد و گفت: این رای یک رای اداری بوده که به برداشت سازمان بازرسی از لایحه هبه ربط دارد.
شهرام دبیری لحظاتی قبل در واکنش به مصاحبه فرماندار تبریز مبنی بر محکومیت وی با استناد به گزارش سازمان بازرسی آذربایجان‌شرقی، با ابراز این نکته که رای صادر شده در مورد محکومیتش توسط شورای حل اختلاف فرمانداری بوده و به هیچ عنوان رایی قضایی و کیفری نیست، اظهار داشت: این رای یک رای اداری است که به برداشت سازمان بازرسی از لایحه هبه یا همان لایحه هزینه کرد ماده ۱۶ و ۱۷ ربط دارد که توسط شهرداری به صحن شورا آمده بود.
وی با اشاره به این مساله که به دلیل همزمانی بحث بودجه و لایحه مذکور این لایحه به طور کامل در صحن بررسی نشده و از این جهت از طرف شورا به شهرداری ابلاغ نشده است، گفت: از طرف دیگر بحث هبه‌های ۲ میلیون تومانی در شهرداری هم تنها به این دوره مربوط نبوده و در دوره‌های گذشته هم وجود داشته است.
رئیس شورای شهر تبریز با ابراز این مساله که اگر چه برداشت سازمان بازرسی در مورد این لایحه رای به تخلفی اداری در بعدی کوچک داده است، افزود: با وجود اینکه از دید من حتی تخلف کوچکی هم وجود ندارد اما مساله مهم‌تر تاکید بر این نکته است که این رای رایی قضایی و کیفری نیست و ارتباطی هم به پرونده‌های مفتوح بعضی اعضای شورا در دادگستری ندارد./فارس