۱۴ آبان برگزاری همایش تجمع زائران اربعین حسینی در تبریز
۱۴ آبان برگزاری همایش تجمع زائران اربعین حسینی در تبریز

معاون آموزشی بعثه رهبری در آذربایجان‌شرقی از برگزاری همایش طرح تجمع زائران اربعین حسینی در تبریز خبر داد. محمدباقر ایران‌نژاد به تشریح برنامه همایش طرح تجمع زائران اربعین حسینی پرداخت و گفت: این همایش در روز ۱۴ آبان‌ماه، از ساعت ۹٫۳۰ تا ۱۱٫۳۰ در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار خواهد شد. وی در مورد […]

معاون آموزشی بعثه رهبری در آذربایجان‌شرقی از برگزاری همایش طرح تجمع زائران اربعین حسینی در تبریز خبر داد.

محمدباقر ایران‌نژاد به تشریح برنامه همایش طرح تجمع زائران اربعین حسینی پرداخت و گفت: این همایش در روز ۱۴ آبان‌ماه، از ساعت ۹٫۳۰ تا ۱۱٫۳۰ در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار خواهد شد.
وی در مورد هدف از برپایی این همایش گفت: اهداف کلی برنامه تبیین فرصت اربعین برای رشد معنوی و انس با قرآن و تبیین جایگاه زیارت اربعین در متون اسلامی است.

معاون آموزشی بعثه رهبری در استان، ادامه داد: هدف دیگر تبیین زیارت سیدالشهدا و بالاترین آداب اخلاق سفر زیارت اربعین امام حسین(ع) است.

وی به لزوم توجیه زائران در مورد احترام به حاکمیت دولت عراق اشاره کرد و افزود: طبق خواسته کشور عراق و تلاش و جدیت دولت ایران، امسال هیچ فردی بدون ویزا وارد خاک عراق نخواهد شد و البته برای اخذ ویزای راحت فضای مناسبی در اختیار زائران قرار داده شده است.

ایران‌نژاد، افزود: هر زائر نماینده ایران در آن کشور است و از این رو فرهنگ اسلامی و فرهنگی ایرانی را با آداب و اخلاق اسلامی باید نشان دهیم تا کشور اسلامی ایران زیر سو ظن قرار نگیرد.

معاون آموزشی بعثه رهبری همچین اهمیت تجلیل نیروهای حشدالشعبی را یکی دیگر از اهداف همایش تجمیع زائران اربعین بیان کرد و گفت: آنها مدافعان حرم و مرزهای ایران هستند و تجلیل آنها، نوعی انگیزه و رغبت در آن‌ها ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به موضوع رواج یافته تشیع لندنی در بین مسلمانان اذعان داشت: با توجه به اینکه برخی از افراد در عراق از مقلدان شیرازی هستند، از این رو اختلافاتی را بین شیعیان و سنی‌ها و همچنین زائران مشاهده می‌شود که با آسیب‌شناسی‌های صورت گرفته به تقویت مراجع پرداخته‌ایم تا دشمنان فرافکنی نکنند.

ایران‌نژاد، به مشکلات بهداشتی، ایاب و ذهاب و تغذیه و سرما و گرما اشاره کرد و افزود: باید زائران از سختی این مسافرات آگاه بوده و البته دولت عراق و ایران به صورت هماهنگ و با قدرت هر چه بیشتر وارد عمل شده‌اند.