نوای “ائل سوزی”  در صدای مرکز آذربایجان شرقی
نوای “ائل سوزی”  در صدای مرکز آذربایجان شرقی

” ائل سوزی” عنوان برنامه ای است از شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی که به تهیه کنندگی یعقوب نظرنیا چهارشنبه شب هر هفته میهمان شنوندگان رادیو می شود. عصر تبریز: ” ائل سوزی” عنوان برنامه ای است از شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی که به تهیه کنندگی یعقوب نظرنیا چهارشنبه شب هر هفته […]

” ائل سوزی” عنوان برنامه ای است از شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی که به تهیه کنندگی یعقوب نظرنیا چهارشنبه شب هر هفته میهمان شنوندگان رادیو می شود.

عصر تبریز: ” ائل سوزی” عنوان برنامه ای است از شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی که به تهیه کنندگی یعقوب نظرنیا چهارشنبه شب هر هفته میهمان شنوندگان رادیو می شود.
در این برنامه زنده ۶۰  دقیقه ای محرم محمدزاده همراه با کارشناسان و اساتید حوزه شعر و ادبیات آذربایجان و کارشناسان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به بررسی ادبیات شفاهی این خطه از کشور اسلامی می پردازد.بایاتی، لای لای، ادبیات مرثیه، آداب و رسوم زیبا و پسندیده مردم آذربایجان در رویدادها و مناسبت های مختلفی چون نام گذاری فرزندان، آداب سفر و زیارت، معرفی بازی های قدیمی و… نمونه ای از بخش های جذاب و مخاطب پسند این برنامه می باشد. گزارش های علی اصغر وطن پرست در خصوص فرهنگ و آداب و رسوم فولکلورآذربایجان، موسیقی های با کلام و بی کلام ، تلفن ها و پیامک های مخاطبان از دیگر آیتم های برنامه پرمخاطب “ائل سوزی” است.
این برنامه روزهای چهارشنبه هر هفته به صورت زنده و مستقیم از ساعت ۲۲ تا ۲۳ به نویسندگی و گویندگی محرم محمدزاده، گزارشگری علی اصغر وطن پرست و صدابرداری نصیری از شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی تقدیم شنوندگان می شود.